Sözcü Plus Giriş

Kremlin’den flaş Türkiye açıklaması

Kremlin, Suriye'de yaşanan gerilimin ardından flaş bir açıklama yaptı. Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov'un açıklamasında, "Rusya'nın, Suriye'nin İdlib bölgesinde Türkiye ile doğrudan mücadele etme riskini minimuma indirme umudu var. İki ülkenin orduları sürekli temas halinde" ifadesi yer aldı.

Sozcu.com.tr
13:20 -
Kremlin’den flaş Türkiye açıklaması

Suriye’nin İdlib bölgesinde tansiyon yüksek… Bahar Kalkanı Harekatı devam ederken bugün Rusya’dan bir açıklama geldi… Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Rusya’nın Suriye’de Türkiye ile doğrudan çatışmaya girme riskini azaltma umudu olduğunu dile getiren Peskov, hem Türkiye hem de Rusya askerlerinin İdlib bölgesinde çok yakın olduğunu söyledi.

Peskov, “Biz Türkiye ile doğrudan çatışma riskini tamamen en aza indirmeyi başarabileceğimizi umuyoruz, bunu da iki ülke ordusu arasındaki yakın iletişim aracılığıyla yapacağız” dedi.

Perşembe günü Rusya Devlet Başkanı Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Moskova’da bir araya geleceğini dile getiren Peskov, Putin, Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin de olduğu ayrı bir zirvenin gerçekleşebileceğini duyurdu.

LAVROV: MÜLTECİ KRİZİNİ ÇÖZMEK İÇİN…
Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov da yaşanan gelişmeler ile ilgili açıklama yaptı. Lavrov açıklamayı Finlandiya’nın başkenti Helskinki’de mevkidaşı ile düzenlediği basın toplantısında yaptı.

Lavrov, “Suriye’nin İdlib bölgesindeki terörle mücadelemizi, Avrupa’nın mülteci krizini çözmek için bırakmayacağız” dedi.

Son güncelleme: 15:47 12.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more