Sözcü Plus Giriş

Kremlin’den Putin-Erdoğan görüşmesi açıklaması

Kremlin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 5 ya da 6 Mart tarihlerinde bir araya geleceklerini açıkladı.

Sozcu.com.tr
19:08 -
Kremlin’den Putin-Erdoğan görüşmesi açıklaması

İdlib’de rejimin düzenlediği saldırı sonrası Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov açıklama yapmış ve Putin ile Erdoğan’ın telefonda görüştüklerini açıklamıştı.

Lavrov, Putin ile Erdoğan'ın İdlib konusundaki anlaşmanın uygulanması için fikir alışverişinde bulunduğunu duyurmuştu.

Öte yandan Rus haber ajansları, Kremlin'in Putin ile Erdoğan'ın telefon görüşmesi ile ilgili açıklamalarına yer verdi.

Kremlin, “Putin ve Erdoğan, Suriye'nin kuzeybatısındaki durumun normalleşmesi için ek önlemler alınması gerektiği konusunda anlaştı. Erdoğan ve Putin, telefon görüşmesinde İdlib'de yaşanan durumdan duydukları endişeyi dile getirdi” açıklamasını yaptı.

KREMLİN’DEN YENİ AÇIKLAMA

Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin ile Erdoğan’ın 5 ya da 6 Mart’ta bir araya geleceğini duyurdu.

TÜRK DIŞİŞLERİ: RUSYA’DAN DERHAL ATEŞKES TALEP EDİLDİ

Dışişleri Bakanlığı, Rus heyeti ile yapılan üçüncü görüşmede sürdürülebilir bir ateşkes ilan edilmesi, gerginliğin azaltılması ve rejimin Soçi Mutabakatı sınırlarına çekilmesi gereğinin vurgulandığını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Bugünkü görüşme Rus tarafından gelen talep üzerine gerçekleştirildi. Rus tarafına derhal sürdürülebilir bir ateşkes ilan edilmesi, gerginliğin azaltılması ve rejimin Soçi Mutabakatı sınırlarına çekilmesi gereği vurgulandı” denildi. (Reuters – İHA)

İLGİLİ HABERSon dakika... Rusya'dan flaş açıklama: Erdoğan ve Putin telefonda görüştüSon dakika... Rusya'dan flaş açıklama: Erdoğan ve Putin telefonda görüştü İLGİLİ HABERRusya ile ABD arasında kritik İdlib görüşmesi!Rusya ile ABD arasında kritik İdlib görüşmesi! İLGİLİ HABERSon dakika... Putin'den İdlib saldırısı açıklaması: Türk askerleri çıkmamalıydıSon dakika... Putin'den İdlib saldırısı açıklaması: Türk askerleri çıkmamalıydı
Son güncelleme: 09:22 02.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more