Sözcü Plus Giriş

Reuters kritik zirve öncesinde bu kareleri paylaştı: Berlin’de Türk bayrakları dalgalanıyor

Bugün Almanya'nın başkenti Berlin'de kritik bir zirve gerçekleşecek... Kaosun ve savaşın bitmek bilmediği Libya'da ateşkes sağlamak üzere bugün liderler bir araya gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bugün gittiği Berlin'de uluslararası haber ajansları Türk vatandaşlarının bayraklı fotoğraflarını paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'e gider gitmez ikili görüşmelere başladı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 15:53, 19/01/2020
Reuters kritik zirve öncesinde bu kareleri paylaştı: Berlin’de Türk bayrakları dalgalanıyor

Arap Baharı’nın ardından şiddetin ve çatışmaların bitmek bilmediği Libya’da çözüm için bugün gözler Almanya’nın başkenti Berlin’de… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de aralarında olduğu çok sayıda lider bugün Almanya’ya ulaştı.

Fotoğraf: Reuters

Görüşmede gözler Birleşmiş Milletler tarafından tanınan ve Türkiye başta olmak üzere birçok ülke tarafından desteklenen Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin Başkanı Fayiz es-Serrac ile ülkenin doğusunu kontrol eden General Halife Hafter’de olacak.

Fotoğraf: İHA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da gittiği Berlin’de güvenlik önlemleri artırılırken Reuters haber ajansı çok sayıda fotoğraf servis etti. Reuters’ın servis ettiği fotoğraflarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı desteklemeye gelen çok sayıda gurbetçi görülüyor.

Türk heyeti ile Rus heyeti kritik zirve öncesinde bir araya geldi. Putin ve Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Fotoğraflarda Potsdamer Platz’ta toplanan kalabalık ellerindeki Türk bayraklarını sallarken görüntüleniyor. Zirveye katılmak için Almanya'nın başkenti Berlin'e gelen Erdoğan, kalacağı otelin önünde kendisini bekleyen vatandaşlar tarafından sevgi gösterisiyle karşılandı. Erdoğan, vatandaşlarla sohbet ettikten sonra otele giriş yaptı.

İlginizi ÇekebilirDünyanın gözü Berlin'de: Türkiye'nin de katılacağı zirvede barış beklentisiDünyanın gözü Berlin'de: Türkiye'nin de katılacağı zirvede barış beklentisi

CEZAYİRLİ MEVKİDAŞIYLA BİR ARAYA GELDİ
Sabah saatlerinde Berlin’e ulaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve kapsamındaki ikili temasları çerçevesinde Ritz Carlton Otel’de Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile bir araya geldi. Zirvede Libya'da önümüzdeki dönemde barış ve istikrarın hızla tesisi amacıyla atılması gereken adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunulması ve bu yönde somut kararlar alınması öngörülüyor.

Berlin’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve heyetiyle birlikte masaya oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Libya Ulusal Mutabakat BaşbakanI Fayiz es Sarrac ile bir araya geldi. Erdoğan, Birleşmiş Milletler tarafından tanınan es Sarrac ile görüştü.

Yayınlanma Tarihi:15:07,