Sözcü Plus Giriş

Kuveyt Emiri Sabah’ın öldüğü iddialarına yalanlama

Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'la ilgili iddilar bugün uluslararası basının gündemine oturdu. Sabah'ın öldüğü haberi ajanslara düşerken, kısa süre bu iddia yalanlandı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 17:07, 29/09/2020
Kuveyt Emiri Sabah’ın öldüğü iddialarına yalanlama

Son dönemde sağlık sorunları yaşayan Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın hayatını kaybettiği iddiası bugün ajanslarda son dakika gelişmesi olarak duyuruldu.

Kuveyt Hükümeti resmi Sözcüsü Tariq Al-Muzrim, Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir el-Sabah´ın 91 yaşında hayatını kaybetmesine yönelik uluslarası ajansların haberlerini yalanlayarak, “Kuveyt Emiri’nin tedavisi sürüyor. Ölüm haberleri gerçekdışı” dedi.

91 yaşındaki Kuveyt Emiri, temmuz ayında tedavi amacıyla ABD’ye gitmişti. Temmuz ayında bir ameliyat olan Emir o dönemde görevlerinin bir kısmını geçici olarak Veliaht Prens Nevaf el Ahmed el-Cabir es-Sabah’a devretmişti.

2017 yılında Kuveyt Emiri Sabah’a 28. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Nişanı verilmişti.

İlginizi ÇekebilirKuveyt Emiri El Sabah'a Atatürk'süz Devlet Nişanı verildiKuveyt Emiri El Sabah'a Atatürk'süz Devlet Nişanı verildi İlginizi ÇekebilirDünden bugüne Türkiye Cumhuriyeti Devlet Nişanı alan kişilerDünden bugüne Türkiye Cumhuriyeti Devlet Nişanı alan kişiler
Yayınlanma Tarihi:15:48,