Sözcü Plus Giriş

Nijerya’da ilk corona vakası! Dikkat çeken İstanbul detayı

Dünyanın dört bir yanına yayılan corona virüsü son olarak Nijerya'da ortaya çıktı. Yetkililer virüs tespit edilen hastanın İstanbul aktarmalı olarak Milano'dan geldiğini duyurdu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 09:21, 02/03/2020
Nijerya’da ilk corona vakası! Dikkat çeken İstanbul detayı

Corona virüsü dünya çapında kriz yaratmaya devam ediyor. Onlarca ülkeye yayılan hastalık son olarak Nijerya’da ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı, 24 Şubat’ta Lagos’a gelen bir İtalyan vatandaşında corona virüsü tespit edildiğini açıkladı.

UÇAKTA BELİRTİ GÖSTERMEDİ

Reuters’ın haberine göre konuyla ilgili bilgi veren bakanlık yetkilisi Akin Abayomi, erkek hastanın THY uçağıyla İstanbul aktarmalı olarak Milano’dan geldiğini duyurdu. Uçaktan indiğinde herhangi bir belirti göstermeyen hastanın, 27 Şubat’ta Yaba bölgesinde karantinaya alındığı öğrenildi.

DURUMU STABİL

Nijerya’da çalışan hastanın durumunun stabil olduğunu vurgulayan Abayomi, ülkeye giriş yaptığından bu yana iletişim kurduğu kişilere ulaşmaya çalıştıklarını ifade etti.

İlginizi ÇekebilirAzerbaycan'da ilk Corona virüsü vakasıAzerbaycan'da ilk Corona virüsü vakası

 

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü salgınının asıl sebebi bulundu! Yarasa değil pangolinden yayılmışCorona virüsü salgınının asıl sebebi bulundu! Yarasa değil pangolinden yayılmış
Yayınlanma Tarihi:14:42,