Sözcü Plus Giriş

Putin’den kritik açıklama: Kimseyle savaşa girme niyetimiz yok

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 20 Şubat'ta yaptığı bir açıklama bugün yayınlandı... Reuters'ın son dakika geçtiği habere göre Putin, "Rusya'nın kimseyle savaşa girme gibi bir niyeti yok" dedi.

Sozcu.com.tr
09:35 -
Putin’den kritik açıklama: Kimseyle savaşa girme niyetimiz yok

İdlib'in Balyun köyünde Esad rejiminin saldırısı sonucu 34 Türk askerinin şehit olmasının ardından bölgede sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Türkiye, Bahar Kalkanı Harekatı’yla rejim güçlerine ait hedefleri vurmaya başlarken, Rusya’dan kritik bir açıklama geldi. 20 Şubat’ta TASS haber ajansına konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in açıklamaları Rus basınına yansıdı.

TASS’a verdiği röportajın parça parça yayınlandığı belirtilirken, bugün yayınlanan bölümün altıncı parça olduğu belirtildi.

Putin, “Kimseyle savaşa girme gibi bir niyetimiz yok. Öyle koşullar yaratacağız ki kimse bize karşı mücadele etmek istemeyecek” dedi.

‘GARANTİ EDEMEYİZ’

Türkiye’nin harekat kapsamında rejime ait uçakları düşürmesinin ardından dün akşam saatlerinde Rusya Savunma Bakanlığı da bir açıklama yapmıştı.

General Oleg Zhuravlev, rejimin İdlib hava sahasını kapattığını duyurarak, “Bu şartlar altında bölgede görev yapan Rusya Kuvvetler Grubu, Suriye semalarında Türkiye’nin hava uçuşlarına dair güvenliğini garanti edemez” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERRusya'dan yeni İdlib açıklaması: Garanti edemeyiz!Rusya'dan yeni İdlib açıklaması: Garanti edemeyiz!

 

İLGİLİ HABERPutin'den İdlib saldırısı açıklaması: Türk askerleri çıkmamalıydıPutin'den İdlib saldırısı açıklaması: Türk askerleri çıkmamalıydı

 

İLGİLİ HABERRusya'dan hain saldırı sonrası tehdit gibi açıklama: Türkiye için kötü olurRusya'dan hain saldırı sonrası tehdit gibi açıklama: Türkiye için kötü olur
Son güncelleme: 09:33 05.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more