Reuters’a konuşan AKP’liler: Albayrak’ın istifası Erdoğan’ı yaraladı

İngiltere merkezli haber ajansı Reuters'a konuşan AKP'liler, Berat Albayrak'ın bakanlık görevinden istifa etmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. İsmini açıklamayan yetkililer, "Böyle bir istifa hem Erdoğan'a hem de partiye ciddi zarar veriyor" dedi.

Reuters’a konuşan AKP’liler: Albayrak’ın istifası Erdoğan’ı yaraladı

Berat Albayrak’ın Hazine  ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesinin ardından uluslararası kamuoyu kapsamlı analiz ve haberlerine devam ediyor…

İngiltere merkezli Reuters haber ajansı, Albayrak’ın istifası ile ilgili kapsamlı bir haber hazırlarken, ajansa konuşan AKP’li yetkililer yaşananları yorumladı.

İsmini açıklamayan bir AKP’li yetkili, “Bu şekilde bir istifa hem Erdoğan’a hem de partiye ciddi zarar verdi. Erdoğan, Berat beye çok büyük yatırım yaptı. Onun için birçok bakan ve bürokratı üzdü. Günün sonunda Erdoğan onu partinin başına getirecektir” yorumunu yaptı.

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK OLABİLİR

Reuters’a konuşan üç kaynak hafta sonu yaşananların istifaya giden süreçte kritik rol oynadığını iddia etti.

Ekonomi bakanlığında görevli bir yetkili, “Merkez Bankası’na atanan kişi Albayrak’ın birlikte çalışabileceği biri değildi, aynı ekonomik görüşe sahip değillerdi” dedi.

Reuters’a konuşan bir diğer üst düzey yetkili de, Albayrak’ın gidişinin kabinede ve cumhurbaşkanlığı yetkililerinde geniş çaplı bir değişimi tetikleyebileceğini öne sürdü.

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan oldu İlginizi Çekebilir Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan oldu Albayrak'ın istifasıyla ilgili kritik iddialar: Telefonunu kapadı, sebebi Biden mı? İlginizi Çekebilir Albayrak'ın istifasıyla ilgili kritik iddialar: Telefonunu kapadı, sebebi Biden mı?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...