Sözcü Plus Giriş

Rusya ve Çin’den Corona virüsü aşısı!

Corona virüsü nedeniyle Çin'e giden Rus uzman, Çinli yetkililerin elindeki Corona virüs genomunu kendilerine verdiklerini ve virüse karşı bir aşı üretmek için Çin'le birlikte çalışacaklarını duyurdu.

19:58 -
Rusya ve Çin’den Corona virüsü aşısı!

Çin’de Corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 132’ye yükseldi. Ülkede şu ana kadar tespit edilen vaka sayısı da 6 bini geçti.

Reuters’te yer alan habere göre, Guangzhou kentinde bulunan Rusya konsolosluğundan yapılan açıklamada “Rus ve Çinli uzmanlar aşı geliştirmeye başladı” denildi. Açıklamada ayrıca “Çin tarafı virüs genomunu Rusya’ya teslim etti ve bilim adamlarımız virüsü tespit etmek için testler geliştirmeye başladı” ifadesi kullanıldı.

Rusya, dün Corona virüsüne karşı çalışma başlatma kararı almış ve Çin’deki vatandaşlarını tahliye etmek için Çinli yetkililerle görüştüklerini duyurmuştu.

İLGİLİ HABERDünya Sağlık Örgütü'nden 'Corona virüsü' kararı!Dünya Sağlık Örgütü'nden 'Corona virüsü' kararı!

 

İLGİLİ HABERCorona virüsünden sonra şimdi de Lassa ateşi salgını: 41 ölü!Corona virüsünden sonra şimdi de Lassa ateşi salgını: 41 ölü! İLGİLİ HABERCorona virüsü Starbucks'ı da vurdu!Corona virüsü Starbucks'ı da vurdu! İLGİLİ HABERCorona virüsü nedir? Çin'den yayılan korona virüsü hangi ülkelerde görüldü?Corona virüsü nedir? Çin'den yayılan korona virüsü hangi ülkelerde görüldü?
Son güncelleme: 14:51 01.02.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more