Sözcü Plus Giriş

Rusya’da rekor! Ölü sayısı bir gecede ikiye katlandı

Rusya'da corona virüsü nedeniyle son 24 saatte meydana gelen can kayıplarında rekor kırıldı. 174 kişi hayatını kaybederken, dünkü rakamlara göre neredeyse iki kat artış yaşandığı dikkat çekiyor.

Sozcu.com.tr
10:38 -
Rusya’da rekor! Ölü sayısı bir gecede ikiye katlandı

Vaka sayılarının önlenemez bir hızla artmasıyla corona virüsü salgınının yeni merkezleri olarak Brezilya ve Rusya gösteriliyor. ABD ile birlikte bu iki ülkeden acı haberler peş peşe gelmeye devam ediyor.

Günlük vaka sayıları 11 bin seviyelerini görerek rekor kıran Rusya’dan bugün can kayıplarıyla ilgili bir rekor haberi geldi. Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre son 24 saatte 174 kişi hayatını kaybetti.

3 BİN 807 CAN KAYBI

Rekor olarak kayıtlara geçen bu rakam, dün 92 olan ölü sayısı dikkate alındığında neredeyse ikiye katlandı. Toplam ölü sayısı son artışla beraber 3 bin 807’ye yükseldi.

Öte yandan yeni tanı koyulan vakaların sayısı 8 bin bandında kalmayı sürdürüyor. Dünden bu yana 8 bin 915 kişiye corona virüsü teşhisi koyulurken, ülke genelindeki toplam hasta sayısı 362 bin 342’ye ulaştı. Rusya bu alanda ABD ve Brezilya’nın ardından üçüncü sırada bulunuyor.

İLGİLİ HABER'Yarasa kadın' uyardı: Corona virüsü buz dağının sadece görünen yüzü'Yarasa kadın' uyardı: Corona virüsü buz dağının sadece görünen yüzü

 

İLGİLİ HABERRus doktordan ülkeyi karıştıran video! Yaşananları anlatıp camdan atladıRus doktordan ülkeyi karıştıran video! Yaşananları anlatıp camdan atladı
Son güncelleme: 11:06 29.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more