Sözcü Plus Giriş

Rusya’da panik: Uçakta kendini patlatmakla tehdit etti

Rusya'da canlı bomba paniği... Rus haber ajansı RIA'nın son dakika gelişmesi olarak servis ettiği haberde, Moskova'nın Domodedovo Havaalanı'ndaki bir uçakta bulunan kadın bir yolcunun kendini patlatmakla tehdit ettiğini aktardı. S7 Havayolları'na ait uçağın acil iniş yaptığı duyuruldu.

Sozcu.com.tr
15:27 -
Rusya’da panik: Uçakta kendini patlatmakla tehdit etti

Rusya semalarında panik… Rus havayolu şirketi S7 Havayolları’na ait yolcu uçağı bugün bir canlı bomba tehdidi ile Moskova’ya acil iniş yaptı.

Uçuş sırasında yolcu uçağının koridorunda ayakta duran ve üzerinde patlayıcı olduğunu öne sürerek kendini patlatacağını söyleyen kadın yolcu havada panik yarattı. Yaşanan bu gelişmenin ardından uçak başkent Moskova’daki Domodedovo Havalimanı’na acil iniş yaptı.

Yetkililer, uçağın havalimanındaki diğer uçaklardan daha uzağa park edildiğini açıkladı. Yaşananların ardından Rus polisi, saldırganın gözaltına alındığını duyurdu.

Yaşananların ardından Tass haber ajansına konuşan kaynaklar, ismi açıklanmayan kadın ile ilgili açıklama yaptı. Yetkililer, kadının üzerinde patlayıcı bulunmadığını açıkladı.

Son güncelleme: 16:51 30.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more