Rusya’dan İngiltere’ye gözdağı: Yanıt veririz

Rusya'nın Londra'daki Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, İngiltere'nin Rusya'ya karşı herhangi bir hamlesine uygun yanıtın verileceği belirtildi.

Rusya’dan İngiltere’ye gözdağı: Yanıt veririz

İngiltere Siber Güvenlik Merkezi, Rus siber korsanların Covid-19 aşısının ve salgınının tedavisinin formülünü çalmak için saldırıda bulunduğunu iddia etmişti.

İngiltere Siber Güvenlik Merkezi, akademik kurumların ve farmakoloji kurumlarının saldırı altında olduğunu tespit ettiklerini açıklamıştı.

İngilizlerin iddiasının ardından Rusya’dan yapılan açıklamada ‘siber korsanlık’ iddiası yalanlanmıştı.

Rusya tarafından yapılan son açıklamada ise İngiltere’ye gözdağı verildi. Ruslar, İngilizlerin herhangi bir saldırgan hamlesine benzer bir şekilde yanıt verileceğini açıkladı.

İNGİLİZLER AŞININ ÇALINACAĞINI İDDİA ETMİŞTİ

İngiliz yetkili Paul Chichester, “Rus siber korsanlar İngiltere'deki aşı çalışmalarını, aşının formülünü, verilerini ve diğer detayları çalmak için girişimde bulundu. Bu hayati öneme sahip verileri çalma girişiminde bulundukları için kınıyoruz” demişti.

Yapılan açıklamada Rus istihbarat birimlerinin de bu saldırının bir parçası olduğu öne sürülmüştü. Ayrıca Aralık 2019’daki İngiltere seçimlerinde de Rusya’nın müdahalede bulunduğu iddia edilmişti. Rus yetkililer bu iddiayı da benzer bir şekilde yalanladı.

Corona virüsü aşısını çalmaya çalıştılar İlginizi Çekebilir Corona virüsü aşısını çalmaya çalıştılar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona İngiltere Rusya saldırı son dakika
Loading...