Silah sesleri duyuldu: ABD’de çatışma çıktı

Jacob Blake isimli siyahi bir kişinin polis tarafından sırtından vurulmasıyla Wisconsin'in Kenosha bölgesinde başlayan protestolarda üçüncü güne girildi. Yaşanan çatışmalarda 3 kişinin vurulduğu açıklanırken, iki kişinin vurularak öldürüldüğü duyuruldu.

Silah sesleri duyuldu: ABD’de çatışma çıktı

ABD’de George Floyd’un polisin orantısız şiddete başvurarak öldürülmesinin ardından benzer bir olay Kenosha’da yaşandı… Kenosha şehir merkezinde, Jacob Blake isimli siyahinin polis tarafından sırtından vurulması sonrasında bölgede protesto gösterileri başladı.

Kenosha şehir merkezinde toplanan 400 civarı gösterici gün batımından doğumuna kadar uygulanan sokağa çıkma yasağını ihlal ederken, zırhlı polis birlikleri göstericilere plastik mermi, göz yaşartıcı gaz ve ses bombası ile müdahale etti.

İKİ KİŞİ ÖLDÜ
Kenosha Şerif Departmanı’nın da en azından dört zırhlı araç ile göstericilere göz yaşartıcı gaz ile müdahale etti. Göstericiler ise su şişesi, tuğla, havai fişek ve diğer objeler ile polise yanıt verdi.

Yapılan açıklamada 3 kişinin vurulduğu ve bunlardan birinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Bu açıklamadan saatler sonra ise ABD´nin Kenosha kentinde Jacob Blake için başlayan protestolarda iki kişinin vurularak öldürüldüğü duyuruldu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...