Sözcü Plus Giriş

Suriye gözlemevi duyurdu: Türkler 48 rejim askerini vurdu

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, İdlib'deki hain saldırının ardından TSK'nın verdiği karşılığa yönelik açıklamada bulundu. Gözlemevi, Türkiye'nin havadan ve karadan vurduğu 48 rejim askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 15:50, 12/03/2020
Suriye gözlemevi duyurdu: Türkler 48 rejim askerini vurdu

İdlib’in Balyun kasabasında Esad rejiminin saldırısı sonucu 34 Türk askerinin şehit olmasının ardından bölgeden sıcak açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Saldırının ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları sınıra giderken, rejim güçlerine karşılık verilmeye başlandı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Türk askerinin vurduğu rejim güçlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gözlemevinin iddiasına göre, son 24 saatte 48 rejim askerinin öldürüldüğü duyuruldu.

İlginizi ÇekebilirBM Güvenlik Konseyi'nde dikkat çeken görüntü! Sinirlioğlu ve Craft'tan baş başa görüşme!BM Güvenlik Konseyi'nde dikkat çeken görüntü! Sinirlioğlu ve Craft'tan baş başa görüşme!

 

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Putin'den İdlib saldırısı açıklaması: Türk askerleri çıkmamalıydıSon dakika... Putin'den İdlib saldırısı açıklaması: Türk askerleri çıkmamalıydı

 

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Rusya'dan hain saldırı sonrası tehdit gibi açıklama: Türkiye için kötü olurSon dakika... Rusya'dan hain saldırı sonrası tehdit gibi açıklama: Türkiye için kötü olur

 

Yayınlanma Tarihi:11:55,