Sözcü Plus Giriş

Trump, Corona için bu ilacı işaret etti: Hidroksiklorokin

ABD Başkanı Donald Trump, Corona virüsüne karşı yürütülen ilaç ve aşı çalışmalarının devam ettiğini duyurdu. Başkan Trump, FDA tarafından onaylanan Hidroksiklorokin adlı ilacın hastaların kullanımına hazır olacağını bildirdi.

19:12 -
Trump, Corona için bu ilacı işaret etti: Hidroksiklorokin

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından yürütülen Corona virüsüne karşı ilaç ve aşı geliştirme çalışmalarına ilişkin ABD Başkanı Trump açıklamalarda bulundu.

Trump, FDA’in aşı ve ilaç için durmaksızın çalıştığını belirtti. FDA yetkilileri ise en kısa sürede güvenli ve etkili bir tedavi yöntemi bulunacağını belirtti.

YENİ İLAÇ AÇIKLAMASI

Trump, hidroksiklorokin adlı ilacın FDA tarafından onaylandığını ve ilacın reçete için hazır olacağını açıkladı. İlaçla ilgili “Çığır açıcı olabilir ya da olmaya bilir” diyen Trump, Kısa vadeli olarak diğer hastalıklar için onaylanmış ilaçların kullanımına bakıyoruz” açıklamasında bulundu.

Trump ayrıca Çinlilerin bugün açıkladığı, hiçbir yeni Corona virüsü vakasının yaşanmadığı raporu için “Umarım doğrudur ama kim bilir” dedi.

REMDESIVIR DE KULLANILIYOR

Corona virüsünün neden olduğu COVID-19 hastalığı ile mücadele için ABD’de kullanılan bir diğer ilaç ise remdesivir.

Remdesivir daha önce 10 binden fazla insanı öldüren Ebola virüsüne karşı geliştirilmişti. Virüsün yol açtığı hastalıkları tedavi eden ilaç COVID-19’a karşı da kullanılmaya başlandı.

İLGİLİ HABERHidroksiklorokin nedir? Hidroksiklorokin ilacı corona virüsünde etkili mi?Hidroksiklorokin nedir? Hidroksiklorokin ilacı corona virüsünde etkili mi? İLGİLİ HABERRemdesivir nedir? Remdesivir hangi hastalıkların tedavisinde kullanılıyor?Remdesivir nedir? Remdesivir hangi hastalıkların tedavisinde kullanılıyor? İLGİLİ HABERÇin'in İstanbul Başkonsolosu'ndan 'Corona virüsü aşısı' açıklaması!Çin'in İstanbul Başkonsolosu'ndan 'Corona virüsü aşısı' açıklaması!

 

 

Son güncelleme: 17:46 21.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more