Sözcü Plus Giriş

Trump’tan Süleymani açıklaması!

Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesiyle ilgili açıklama yapan ABD Başkanı Trump, "Süleymani çok sayıda ABD’linin ölümünden sorumlu. Daha önce öldürülmeliydi" dedi.

17:13 -
Trump’tan Süleymani açıklaması!

ABD Başkanı Donald Trump, İran Devrim Muhafızları’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesiyle ilgili yeni bir mesaj yayımladı. Daha önce “İran hiçbir zaman bir savaş kazanmadı fakat hiçbir zaman da bir müzakereyi kaybetmedi” ifadelerini kullanan Trump, yeni mesajında Süleymani’nin daha önce ölmesi gerektiğini söyledi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Bölgedeki gerilim savaşa evriliyor... Kasım Süleymani öldürüldü!Son dakika... Bölgedeki gerilim savaşa evriliyor... Kasım Süleymani öldürüldü!

“YENİ SALDIRILAR PLANLIYORDU”

Trump, “Süleymani çok sayıda ABD'linin ölümünden sorumlu. Yeni saldırılar planlıyordu fakat yapamadan yakalandı. Süleymani direk ve dolaylı yoldan milyonlarca kişinin ölümünden sorumludur. Süleymani daha önce öldürülmeliydi” dedi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Suikast emri veren Trump'tan ilk yorumSon dakika... Suikast emri veren Trump'tan ilk yorum

“IRAK’A MİLYARLARCA DOLAR ÖDEDİK”

Trump, yaptığı son paylaşımda, “Amerika Birleşik Devletleri yıllardır Irak'a milyarlarca dolar ödedi. Onlar için yaptığımız daha pek çok şey var. Irak halkı İran tarafından baskı altına alınmak ve kontrol edilmek istemiyor ama bu onların tercihi. Son 15 yıldır, İran, Irak üstünde kontrolünü artırdı ve Irak halkı bundan memnun değil. Bu durum iyi sonuçlanmaz!” ifadelerine yer verdi.

ABD’nin silahlı insansız hava araçlarıyla (drone) Bağdat Uluslararası Havalimanı ve çevresine yönelik gerçekleştirdiği füze saldırısı sonucu Suriye’de önemli rol oynayan İran destekli Haşdi Şabi örgütünün Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el Mühendis de öldürüldü.

 

Son güncelleme: 12:03 07.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more