Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy hastaneye kaldırıldı

9 Eylül'de corona virüsüne yakalanan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin hastaneye kaldırıldığı açıklandı. Ülkede son 24 saatte 11 bin 57 vakayla da rekor kırıldı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy hastaneye kaldırıldı

Corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken, worldometers'ın verilerine göre hastalığa yakalanan kişi sayısı 52.4 milyona ulaştı. 9 Eylül’de virüse yakalanan isimler arasına katılan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin durumuyla ilgili sıcak bir gelişme yaşandı.

Ülke medyasına yansıyan haberlere göre Zelenskiy’nin hastaneye kaldırıldığı açıklandı. Zelenskiy’nin sözcüsü durumu doğrularken, yaptığı açıklamada, “Teşhisin ardından evine gitmişti. Ancak daha isabetli şekilde izole olmak ve hastalığı kimseye bulaştırmamak adına hastaneye gitmenin daha doğru olduğunu düşündü. Orada hastalar için daha iyi şartlar sunuluyor. Ciddi bir durum yok” ifadelerini kullandı.

EŞİ HAZİRANDA GEÇİRMİŞTİ

Zelenskiy’e koyulan teşhisin ardından Ekonomi Bakanı, Savunma Bakanı ve danışman kadrosundan bir isimde de virüse rastlanmıştı.

Olena ve Vladimir Zelenskiy.

Zelenskiy'nin eşi Olena da 15 Haziran’da corona virüsüne yakalandıktan sonra sağlığına kavuşmuştu.

VAKA SAYISI REKOR KIRDI

Corona virüsünde ikinci dalgadan en çok etkilenen ülkelerden biri olan Ukrayna’da rakamlar hızla yükseliyor.

Sağlık Bakanlığı vakalarda yeni bir rekor kırıldığını duyurdu. Bakan Maksym Stepanov tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 11 bin 57 yeni teşhis koyulduğu belirtildi. Toplam vaka sayısı 500 bin 865’i geçerken, ülkedeki ölü sayısı ise 9 bin 145 olarak kayıtlara geçti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Dünya Ekonomi Ekonomi Bakanı Reuters Sağlık Sağlık Bakanlığı son dakika Ukrayna
Loading...