Sözcü Plus Giriş

Yeni Zelanda’da bir kilometre taşı daha geride kaldı! Hastanelerde hiç corona hastası kalmadı

Corona virüsüyle mücadelede en başarılı ülkelerden Yeni Zelanda'da, hastanede tedavi gören hastaların tamamı taburcu oldu.

Sozcu.com.tr
11:53 -
Yeni Zelanda’da bir kilometre taşı daha geride kaldı! Hastanelerde hiç corona hastası kalmadı

Corona virüsü salgını dünya çapında yıkıma yol açarken, hastalığa karşı en etkili mücadele yürüten ülkelerin başında Yeni Zelanda geliyor. Salgının başından itibaren hızla önlemler alan ve sınırlarını kapatan ülkede normalleşme yönünde adımlar devam ediyor.

Mayıs ayının ortasından itibaren kafe, sinema, alışveriş merkezleri ve restoranları yeniden açan Yeni Zelanda’da kritik bir kilometre taşı daha geride bırakıldı. Sağlık Bakanı Dr. Ashley Bloomfield, ülke genelindeki hastanelerde tedavi gören hiçbir corona virüsü hastası kalmadığını açıkladı.

12 AKTİF VAKA EVLERİNDE

Basın toplantısında süreçle ilgili son gelişmeleri aktaran Bloomfield, “Middlemore Hastanesi’ndeki hastanın da taburcu edilmesiyle halihazırda hastanede yatan covid-19 hastası kalmadı. Aylar sonra ilk kez bu duruma geldiğimizi duyurmak mutluluk verici” dedi.

Ülke genelinde 12 aktif vaka bulunduğunu ancak bu kişilerin evlerinde gözetim altında olduğunu ifade eden Bloomfield, beş gündür yeni vaka görülmediğini ve bugün can kaybı da yaşanmadığını aktardı.

Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre Yeni Zelanda’da 1504 vaka ve 21 can kaybı kayıtlara geçti.

İLGİLİ HABERYeni Zelanda'da 5.9 büyüklüğünde deprem! Başbakan canlı yayında yakalandıYeni Zelanda'da 5.9 büyüklüğünde deprem! Başbakan canlı yayında yakalandı

 

İLGİLİ HABERYeni Zelanda'da güzellik yarışması finalisti evinde ölü bulunduYeni Zelanda'da güzellik yarışması finalisti evinde ölü bulundu
Son güncelleme: 09:41 02.06.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more