Sözcü Plus Giriş

Sosyal medya yürekleri ısıtan bu kareleri konuşuyor! Askerler elleriyle besledi

Aylardır süren yangınlarla mücadele eden Avustralya Ordusu mensupları, yaralı hayvanların da imdadına koşuyor. Ordunun sosyal medya hesabından paylaşılan fotoğraflarda askerler koalaları beslerken görülüyor.

Sozcu.com.tr
12:27 -
Sosyal medya yürekleri ısıtan bu kareleri konuşuyor! Askerler elleriyle besledi

Avustralya, ülke tarihinin en büyük tahribatını yaratan yangınlarla boğuşurken, faciada yetkililerin paylaştığı bilgilere göre 33 kişi hayatını kaybetti. Milyonlarca hektar alanı küle çeviren yangınlarda 1 milyarı aşkın hayvanın da can verdiği belirtiliyor.

Bu hayvanlar arasında ülkenin sembol canlılarından koalaların alevlerin içindeki çaresiz görüntüleri, dünya basınının ve sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Koalaları kurtarmak için görevlilerin yanı sıra binlerce gönüllü de seferber olmuştu.

O görüntüler hafızalardan silinmezken, yürekleri ısıtan yeni fotoğraflar Avustralya Ordusu tarafından paylaşıldı. Ordunun Facebook hesabından paylaşılan fotoğraflarda, askerlerin yaralı koalaları beslediği görülüyor.

Cleland Vahşi Yaşam Parkı’nda çekilen fotoğrafların açıklamasına, “16. Alay Acil Destek Gücü, dinlenme zamanlarını Cleland’da tüylü dostlarımıza yardım elini uzatarak geçiriyor” notu düşüldü.

Yardıma giden askerler vahşi yaşam parkı önünde toplu fotoğraf çektirdi.

Askerlerin besleme saatinin yanı sıra koalalar için tırmanma alanları yapımına da destek verdiği belirtildi.

Koalalar 2018’de nesli tükenme tehdidi altındaki türler arasında gösterildi.

İLGİLİ HABERAvustralya aylardır yanıyor! Sosyal medya bu kurtuluşu konuşuyorAvustralya aylardır yanıyor! Sosyal medya bu kurtuluşu konuşuyor

 

İLGİLİ HABERDoğa felaketinde yürekleri yaralayan görüntü: Yağmur yağdı asfalta çıktıDoğa felaketinde yürekleri yaralayan görüntü: Yağmur yağdı asfalta çıktı
Son güncelleme: 16:32 29.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more