Sözcü Plus Giriş

Sosyal medyayı ikiye bölen kare! Köpek mi yoksa keçi mi?

Sosyal medyada kafaları karıştırarak viral olan görsellere bir yenisi eklendi. İlk bakışta ne olduğuna anlam verilemeyen ve insanları ikiye bölen fotoğraftaki canlının dikkatle bakıldığında ne olduğu anlaşıldı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 09:53, 07/02/2020
Sosyal medyayı ikiye bölen kare! Köpek mi yoksa keçi mi?

Sosyal paylaşım sitesi Reddit’te paylaşılıp daha sonra tüm mecralara yayılan bir fotoğraf, son günlerin en çok konuşulan konuları arasına girdi. Söz konusu karede bir hayvan yatarken görülüyor.

İlk bakışta bunun deformasyona uğramış bir keçi olduğunu sananlar büyük bir yanılgıya düştü. Beyaz renkli hayvanın mutasyona uğramış gizemli bir canlı olduğunu iddia edenler bile çıksa da, bu yalnızca kafasını geriye atarak akrobatik şekilde uzanan bir köpeğin fotoğrafıydı.

Köpeğin kulakları ve ağzının olduğu bölgeleri ilk bakışta ters olarak görenler, sevimli ufaklığın duruş pozisyonunun yarattığı optik illüzyona düştü.

İlginizi ÇekebilirSosyal medya şimdi de bu videoyla ikiye bölündü... Salıncaktaki adamın yüzü nereye dönük?Sosyal medya şimdi de bu videoyla ikiye bölündü... Salıncaktaki adamın yüzü nereye dönük?