Sözcü Plus Giriş

Suudi Arabistan: Umreye gelenlerde coronaya rastlanmadı

Suudi Arabistan'daki Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığı, umre ziyaretlerinin başlamasının ardından umreciler arasında herhangi bir corona virüsü vakası tespit edilmediğini duyurdu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 18:09, 07/10/2020
Suudi Arabistan: Umreye gelenlerde coronaya rastlanmadı

Suudi Arabistan corona virüsü (Covid-19) önlemleri kapsamında yaklaşık 7 aydır durdurduğu umre ziyaretlerini kademeli olarak geçtiğimiz Pazar gününden itibaren yeniden başlatmıştı.

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, umre ziyaretlerinin başlamasının ardından umreciler arasında şu ana kadar herhangi bir corona virüsü vakası tespit edilmediği kaydedildi.

Covid-19’a karşı Mescid-i Haram’ın günde 10 kez dezenfekte edileceği ve 520 çalışanın Mescid-i Haram’a giriş-çıkış planını uygulamak için çalıştıkları belirtildi. (İHA)

İlginizi ÇekebilirSuudi Arabistan'da umre ziyaretleri yeniden başladıSuudi Arabistan'da umre ziyaretleri yeniden başladı

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü salgınında son durum: Vakada rekor kırıldı, Avrupa'da ilaç sıkıntısı baş gösterdiCorona virüsü salgınında son durum: Vakada rekor kırıldı, Avrupa'da ilaç sıkıntısı baş gösterdi
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more