Sözcü Plus Giriş

Tecavüzden ‘Bana Corona virüsü bulaştı’ diyerek kurtuldu

Çin'de bir kadın, evine zorla giren bir kişinin tecavüzünden Corona virüsünün kendisine bulaştığını söyleyerek kurtuldu.

Güncellenme: 20:52, 04/02/2020
Tecavüzden ‘Bana Corona virüsü bulaştı’ diyerek kurtuldu

25 yaşındaki şüpheli Xiao, Cuma günü yeni tip Corona virüsün ortaya çıktığı Vuhan kentinden 3 saatlik uzaklıktaki Jingshan kentinin dış mahallelerindeki bir eve girdi.

BBC’nin Daily Mail’den aktardığı habere göre, evde tek başına olan kadına tecavüze kalkıştığında, kadının “Vuhan’dan yeni döndüm ve virüs bulaştı. Bu yüzden evde kendimi karantina altına aldım” sözleriyle karşılaştı.

PARALARI ALARAK KAÇTI

İsmi ‘Yi’ olarak açıklanan kadının, boynunu sıkan saldırganı itmeye çalışırken, hastalığın bulaştığına ikna olması için aynı zamanda ağzını kapatarak öksürdüğü öğrenildi.

İkna olan saldırgan sonunda korkarak evden kaçtı, ancak Yi’nin 3.080 yuan (440 dolar) parasını da çaldı.

İlginizi ÇekebilirCorona uyarısı yapan ve susturulmak istenen doktora da virüs bulaştı!Corona uyarısı yapan ve susturulmak istenen doktora da virüs bulaştı!

POLİS ARAMA BAŞLATTI

Olay, Jingshan Kamu Güvenlik Bürosu’nun sosyal medya hesabından yaptığı duyuruyla ortaya çıktı.

Aynı mahallede yaşayan Xiao’nun aynı gece ailesiyle yaşadığı evden ayrıldığı ve parasının olmadığı belirtiliyor.

Yi’nin olayı polise haber vermesinin ardından, polis mahallede arama başlattı. Yetkililer, mahalle sakinlerinin hepsinin Corona virüsten korunmak için maske takmaları nedeniyle saldırganı yakalamanın zor olduğunu söylüyorlar.

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü ile mücadelede bilmeniz gerekenler! Çin'den gelen kargolarla Corona virüsü bulaşır mı?Corona virüsü ile mücadelede bilmeniz gerekenler! Çin'den gelen kargolarla Corona virüsü bulaşır mı?

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Neticede, Xiao’nun babasıyla birlikte Pazartesi günü polis merkezine giderek suçunu itiraf ettiği ve ardından gözaltına alındığı kaydediliyor.

Çin yönetimi “2019-nCoV” olarak adlandırılan yeni tip virüs nedeniyle şu ana kadar 425 kişinin öldüğünü açıkladı.

Ülkede 20 binden fazla kişide virüs görüldüğü belirtiliyor.

İlginizi ÇekebilirYetkililer doğruladı! Corona, ABD'de insandan insana bulaşmaya başladıYetkililer doğruladı! Corona, ABD'de insandan insana bulaşmaya başladı