Tepki çeken görüntü! 6 yaşında çocuğa kelepçeli gözaltı

ABD'nin Orlando kentinde öğretmenine tekme attığı belirtilen altı yaşındaki bir kız çocuğu polis tarafından elleri kelepçelenerek gözaltına alındı. Olayın ardından polisin işine son verildi.

Tepki çeken görüntü! 6 yaşında çocuğa kelepçeli gözaltı

Kaia R. adlı çocuğun ailesi, polis soruşturmasının tamamlanmasının ardından, başka bir polis memurunun üzerindeki kamerayla kaydedilen görüntüleri dün yayınladı.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre gözyaşları içinde “Bana bir şans daha verin” diyen çocuğu elleri bağlı olarak polis aracına bindiren Dennis Turner adlı polis memuru görevden alındı.

‘REKORU KIRDI’

Geçtiğimiz eylül ayında kaydedilen görüntülerde Turner, bir öğretmenin “Ellerinin bağlanması şart mı?” sorusuna, “Evet şart. 28 yıllık meslek hayatımda 6 bin kişiyi gözaltına aldım. En küçüğü yedi yaşındaydı. Rekoru bu kırdı” diye yanıt veriyor.

ABD’de polis memurları, 12 yaşındaki küçük çocukları ancak amirlerinin izniyle gözaltına alabiliyor. Turner’ın bu kuralı ihlal ettiği için görevden alındığı açıklandı.

New York Polisi bu skandalla çalkalanıyor! Görev başındayken sevgilisiyle basıldı İlginizi Çekebilir New York Polisi bu skandalla çalkalanıyor! Görev başındayken sevgilisiyle basıldı

 

ABD polisinden skandal hareket... Elini pantolona sokup İlginizi Çekebilir ABD polisinden skandal hareket... Elini pantolona sokup

 

ABD'de bir ilk! Türk emniyet müdürü göreve başladı İlginizi Çekebilir ABD'de bir ilk! Türk emniyet müdürü göreve başladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...