Trump’ın Covid-19 olmasına şaşırmadım

Beyaz Saray'ın Covid-19 Danışma  Kurulu'nun önemli isimlerinden Dr.  Anthony Fauci, ABD Başkanı Trump'ın Covid-19’a yakalanmasına kesinlikle şaşırmadığını söyledi. Fauci, Trump'ın etrafının yüz maskesi takmayan ve halk sağlığı uygulamalarını çiğneyen insanlarla çevrili olduğunu kaydetti.

Trump’ın Covid-19 olmasına şaşırmadım

Corona virüsü salgınını başladığı günden beri hastalığı önemsemeyen ABD Başkanı Donald Trump’ın Covid-19 olması ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunan Dr. Anthony Fauci, gündemi değerlendirdi.

Amerika’nın önde gelen bulaşıcı hastalık uzmanlarından olan Fauci, dün CBS'de yayınlanan röportajında  “Trump’ı tamamen güvencesiz kalabalıklarda gördüğümde hastalanacağından endişelenmiştim. Neredeyse hiç kimse maske takmıyordu. Bunu televizyonda gördüğümde, ‘Aman Tanrım, bir sorun çıkacak’ dedim” ifadesini kullandı.

Corona virüsü ile birlikte Beyaz Saray’da danışmanlık yapan ve aslen ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı olan Dr. Anthony Fauci, “60 Dakika” isimli TV programında ayrıca Trump’ın “maske takmayı zayıflıkla eşleştirmesinin” ona mantıklı gelmediğini söyledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Amerika beyaz Beyaz Saray Corona Covid-19 Donald Trump Maske
Loading...