Sözcü Plus Giriş

Uçağın düşürülmesinin ardından Aeroflot’tan İran kararı! Gündüze çekildi

İran’ın başkenti Tahran’da Ukrayna uçağının düşürülmesinin ardından Rus havacılık firması Aeroflot, riskleri azaltmak adına İran uçuşlarını gündüze çekti.

19:26 -
Uçağın düşürülmesinin ardından Aeroflot’tan İran kararı! Gündüze çekildi

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Dairesi tarafından yapılan açıklamada, Rus havacılık şirketi Aeroflot'un İran uçuşlarında düzenlemeye gidildiği bildirildi.

Açıklamada, düzenlemenin nedeni olarak Ukrayna uçağının yanlışlıkla düşürülmesi gösterilirken, gün ışığı sayesinde tanımlanmanın daha kolay olacağı ve risklerin azaltılacağı ifade edildi.

“GÜN IŞIĞINDA DAHA AZ RİSK VAR”

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Dairesi Başkanı Aleksandr Neradko konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Rus hava şirketlerinin Orta Doğu'da havacılık taşımacılığında son 24 saatte İran üzerinde 32 sefer gerçekleştirdiğini belirterek, “Gün ışığında uçakların tanımlanması için daha iyi koşullar oluşuyor. Düşük bulut örtüsü nedeniyle koşullar kötüleşiyor. Gün ışığında daha az risk var ve daha iyi tanımlayabiliyoruz. Bu nedenle Aeroflot İran seferlerini sabah 08:45 olarak revize etti” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, İran'a Rus hava taşımacılığının devam edeceği belirtilerek, İran hava sahasını kullanan Aeroflot, Pobeda, S7 ve Azur Airlines gibi Rus hava şirketlerinin İran üzerinden diğer ülkelere yolcu taşıma faaliyetlerini de gündüz saatlerinde sürdüreceği ifade edildi. İHA

İLGİLİ HABERABD'den flaş itiraf: İran'ın 'Süleymani' misillemesinde 11 Amerikan askeri...ABD'den flaş itiraf: İran'ın 'Süleymani' misillemesinde 11 Amerikan askeri...
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more