Ukrayna tarih verdi: Rusya’yla değişim yapacağız!

Ukrayna yönetiminden yapılan açıklamada, Rusya Federasyonu ile Nisan ayına kadar 200’e yakın kişinin esir değişimi kapsamında evlerine döneceği bildirildi.

Ukrayna tarih verdi: Rusya’yla değişim yapacağız!

Ukrayna Dışişleri Bakanı Vadim Pristayko Rusya ile esir değişimine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Pristayko yaptığı açıklamada, “Burada büyük bir esir değişiminden bahsediyoruz. Devlet Başkanımızın da ifade ettiği gibi 200'e yakın esirin evlerine dönmesini sağlayacağız. Bu da Rusya'yla anlaştığımız esir değişimi prensibine yani ‘Herkese karsı herkes’e uygun olarak gerçekleşecek. Nisan ayındaki Normandiya formatında yapılacak olan görüşmeye kadar bu değişim gerçekleşebilir” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, 9 Aralık 2019 tarihinde Fransa'nın başkenti Paris'te Almanya ve Fransa'nın da katılımıyla Normandiya Dörtlüsü formatında bir görüşme gerçekleştirmiş ve bu görüşmede “Herkese karşı herkes” prensibine uygun olarak esir değişimi kararı alınmıştı. (İHA)

Rusya ile Ukrayna arasında 'balıkçı' krizi! İlginizi Çekebilir Rusya ile Ukrayna arasında 'balıkçı' krizi! Corona virüsü: Ukrayna Çin'den vatandaşlarını istiyor! İlginizi Çekebilir Corona virüsü: Ukrayna Çin'den vatandaşlarını istiyor!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Çin Corona Dışişleri Bakanı Fransa mahkeme Paris Putin Rusya Ukrayna Vladimir Putin
Loading...