Sözcü Plus Giriş

Ukrayna uçağını düşüren füzenin görüntüleri ortaya çıktı

İran'da Ukrayna Havayolları'na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağının düşmesine neden olan füzenin yeni görüntüleri ortaya çıktı.

18:44 -

Ukrayna Havayolları’na (MAU) ait yolcu uçağının, İran Devrim Muhafızları tarafından ateşlenen bir roketle vurulması sonucu 176 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

İran medyası tarafından internete sızdırılan 23 saniyelik görüntüde, roketin fırlatılma ve yerden yükselerek hedefe doğru gidiş anları kameraya yansıdı.

Görüntüde videoyu çekenlerin, “Şu an ateşleniyor birazdan patlayacak. Evet, şu an ateşlendi bir patlama oldu ve patlamadan dolayı her yer aydınlandı” ifadeleri yer aldı.

İLGİLİ HABERİran'ın vurduğu uçağa Ukrayna'dan ilk tepkiİran'ın vurduğu uçağa Ukrayna'dan ilk tepki

İran Dışişleri Bakanlığı ve İran Genelkurmay Başkanlığı tarafından sabah saatlerinde yapılan açıklamada, uçak kazasına “insani hata ile yanlışlıkla” ateşlenen bir roketin sebep olduğu belirtildi.

İran Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı General Emir Ali Hacızade de yaptığı açıklamada tüm sorumluluğu üzerine aldığını bildirdi. (İHA)

İLGİLİ HABERVe İran 'yanlışlıkla düşürdüğü' yolcu uçağıyla ilgili kritik detayı açıkladıVe İran 'yanlışlıkla düşürdüğü' yolcu uçağıyla ilgili kritik detayı açıkladı
Son güncelleme: 19:53 11.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more