Ülkeler bir bir İtalya’ya uçuşları durduruyor! İsrail’den karantina tedbiri

Corona virüsünün Avrupa'da en çok etkilediği ülke durumundaki İtalya'ya karşı diğer ülkelerden ekstra tedbirler alınmaya başladı.

Ülkeler bir bir İtalya’ya uçuşları durduruyor! İsrail’den karantina tedbiri

400’den fazla kişinin enfekte olduğu 12 kişinin de öldüğü İtalya’dan, Irak, Ürdün ve Kuveyt’e yapılan uçuşlar durduruldu. Aynı ülkeler 12 kişinin öldüğü ve 1261 kişinin virüse yakalandığı Güney Kore için de benzer bir tedbir aldı.

Reuters’ın verdiği bilgilere göre ise, İsrail İtalya’dan gelen yolcuların 14 gün süreyle karantinaya alınacağını belirtti.

İsrail Sağlık Bakanlığı yetkilileri yine İtalya’dan gelen diplomatların da aynı şekilde karantinaya alınacağını açıkladı.

Irak ise vatandaşlarının, Çin, İran, Japonya, Güney Kore, Tayland, Singapur, İtalya, Bahreyn ve Kuveyt’e seyahat etmelerine izin vermeyeceklerini duyurdu.

G. KORE VE İTALYA’DAN TÜRKİYE’YE UÇUŞLAR DEVAM EDİYOR

İtalya’daki Corona virüsü bulaşmış kişiler, Brezilya ve Avusturya gibi ülkelere de virüsü taşımıştı. Son olarak ise komşu Yunanistan’daki Corona vakasında, hastanın Milano’dan Yunanistan’a geldiği öğrenilmişti.

Türkiye şu an yalnızca İran ve Çin’e karşı gümrük ve uçuş önlemleri almış durumda. Güney Kore ve İtalya’ya karşı henüz uçuşları durdurma gibi bir tedbir alınmış değil.

Dışişleri Bakanlığı uyardı: Gitmeyin İlginizi Çekebilir Dışişleri Bakanlığı uyardı: Gitmeyin Sağlık Bakanı Koca'dan Şirin Payzın'a Corona tepkisi! İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Koca'dan Şirin Payzın'a Corona tepkisi! Corona virüsünde son haber: DSÖ korkutan açıklamayı yaptı! Ülkelerden art arda haberler geliyor İlginizi Çekebilir Corona virüsünde son haber: DSÖ korkutan açıklamayı yaptı! Ülkelerden art arda haberler geliyor

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Avrupa Avusturya Bahreyn Brezilya Çin Corona Dışişleri Bakanlığı Güney Kore Haber haberler Irak İran İsrail İtalya Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı sosyal medya
Loading...