Sözcü Plus Giriş

Polonya’da cumhurbaşkanlığı seçimine Corona virüsü engeli!

Corona virüsünün yayılma hızındaki artış Polonyalı yetkilileri de harekete geçirdi. Ülkede virüs tespit edilen kişi sayısının 18'e yükseldiği açıklanırken, bu kişilerden 2’sinin durumunun ağır olduğu bildirildi. 10 Mayıs’ta cumhurbaşkanlığı seçimlerinin gerçekleştirileceği ülkede adaylar, seçmenlerle kitlesel şekilde bir araya geldikleri toplantı ve buluşmaları şimdilik askıya aldı.

17:16 -
Polonya’da cumhurbaşkanlığı seçimine Corona virüsü engeli!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü Polonya'da da etkisini gösteriyor. Geçen çarşamba günü ilk olarak Almanya'dan ülkeye seyahat eden bir Polonya vatandaşında tespit edilen virüsün ardından Corona virüsüne yakalanan hasta sayısı 18'e yükseldi.

Polonyalı yetkililer bu kişilerden 2'sinin durumunun ağır olduğunu, solunum cihazına bağlı tutulduklarını bildirirken, geri kalan hastaların durumunun ise iyi olduğunu ifade etti. Ülkede 467 kişi virüs şüphesiyle hastanede gözetim altında tutulurken, bin 14 kişi ise evde karantina altına alınmış durumda.

İLGİLİ HABERCorona virüsünde Türkiye için kritik detay!Corona virüsünde Türkiye için kritik detay!

ETKİNLİKLER İPTAL EDİLDİ

Corona Virüsü Kriz Yönetimi Ekibi ile yaptığı toplantı sonrası açıklama yapan Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ise virüsün yayılım hızını dikkate alarak ülkede tüm kitlesel etkinlikleri iptal ettiklerini duyurdu. Morawiecki “Virüsün yayılmasına bağlı olarak ülke çapında bin kişi ve üzerini kapsayan açıkhava etkinlikleri ile 500 kişi ve üzerini kapsayan salon etkinlikleri gibi tüm kitlesel sportif, sanatsal vb. etkinlikleri iptal etme kararı aldık” şeklinde konuştu.

Ülke çapında virüsün yayılımını önleme konusunda alınan tedbirlere ilave olarak bugün de Polonya'nın tüm kara sınırlarında sağlık görevlilerince ateş ölçümüne başlandı. Buna göre ülkeye kara yoluyla giriş yapan tüm yolcuların ateşi ölçülüp, kendilerine birer form doldurtulacak.

İLGİLİ HABERİBB'den 'corona virüsü' alarmı: Çalışmalar hızlandıİBB'den 'corona virüsü' alarmı: Çalışmalar hızlandı

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNE VİRÜS ENGELİ

Corona virüsü tehdidi cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyasını da vurdu.

10 Mayıs'ta cumhurbaşkanlığı seçimlerinin gerçekleştirileceği ülkede adaylar, seçmenlerle kitlesel şekilde bir araya geldikleri toplantı ve buluşmaları şimdilik askıya aldı.

Cumhurbaşkanı adayları, halk için herhangi bir tehlike arz etmeyecek türde bir seçim kampanyası üzerinde çalışırken, virüsün yayılım hızına göre önümüzdeki günlerde ülkede okulların bir kısmının ya da tamamının tatil edilmesi de gündeme gelebilir.

Polonya ulusal havayolu şirketi LOT ise Pekin ve Seul'un ardından İtalya'ya gerçekleştirdiği tüm uçuşları askıya aldığını duyurdu. İHA

İLGİLİ HABEREdirne'de Corona virüsü önlemi: Festival ertelendiEdirne'de Corona virüsü önlemi: Festival ertelendi
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more