Sözcü Plus Giriş

Wuhan nerede? Çin corona virüsü nedir? Corona virüsünde panik artıyor!

Çin'de ortaya çıkan Corona virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Son olarak Singapur'da da ilk vakanın görüldüğü bildirildi. Peki Wuhan nerede? Çin virüsü nedir? İşte Corona virüsünden son gelişmeler...

19:40 -
Wuhan nerede? Çin corona virüsü nedir? Corona virüsünde panik artıyor!

Corona virüsünde panik artarak büyüyor. Çin’de 17 kişinin ölümüyle sonuçlanan ve yeni vakaların görülmeye başlandığı haberleri korkunun artmasına neden oluyor. İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü hakkında merak edilen tüm detayları ve son dakika gelişmelerini sayfamızda sizlere aktarıyoruz.

WUHAN KENTİ NEREDE?

Wuhan, Çin’in Hubei eyaletinin yönetim merkezi ve en büyük şehridir. Şehir Yangtze ve Han nehirlerinin kavşağında yer almaktadır. Şehrin nüfusu 2010 yılı itibarı ile 8,821,658 ve toplam nüfusu ise 2015 yılı itibarı ile 10.6 milyon olup Orta Çin’in en büyük şehridir.

Wuchang, Hankou ve Hanyang adlı üç kentin birleşmesinden ortaya çıkan Vuhan, “Jiusheng Tongqu (dokuz vilayetin önde gelen iş merkezi)” olarak bilinmektedir. Vuhan şehirden geçen ve diğer büyük şehirleri birbirine bağlayan onlarca demiryolu, yol ve otoyol ile önemli bir ulaşım merkezidir ve Orta Çin’in siyasi, ekonomik, mali, kültürel, eğitim ve ulaşım merkezi olarak tanınmaktadır.

Corona virüsü nedir?

Corona virüsleri üst solunum yollarında enfeksiyona yol açabilen viral etkenlerden sadece bir tanesidir. Enfeksiyon pek çok bakımdan mevsimsel gripten ayırt edilemez. Birçok çeşidi vardır. Evcil, yabani ve tarım hayvanlarında (kedi, yarasa ve deve gibi) hastalık yapabilen bir virüs topluluğudur.

İLGİLİ HABERSon dakika... Panik büyüyor, Türkiye'nin Pekin Büyükelçiliği'nden ilk açıklama geldiSon dakika... Panik büyüyor, Türkiye'nin Pekin Büyükelçiliği'nden ilk açıklama geldi
Son güncelleme: 19:42 23.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more