Yeni vakaların görüldüğü Çin’de yeni semptomlar da çıktı!

Başkent Pekin'de yeniden görülmeye başlayan vakalar sonrası yetkililer yeni hastalardaki Covid-19 virüsünün farklı belirtilere yol açtığını bilrmişti. Çin medyasına da yansıyan yeni semptomlara göre hastalar, eklem ve mide ağrıları dahil garip belirtiler göstermeye başladı.

Yeni vakaların görüldüğü Çin’de yeni semptomlar da çıktı!

Global Times’ta yer alan haberde, farklı hava koşulları, yaşam alışkanlıkları, vücut özellikleri ve bölgelere göre belirtiler çeşitlilik gösteriyor.

Çinli uzmanlar, mayıs ayı ortasında ülkenin kuzeydoğusundaki hastaları tedavi ederken de farklı belirtiler bildirmişlerdi. Bu hastalarda ateş ve sürekli öksürükten çok, halsizlik ve boğazda şişkinlik görülmüştü.

YENİ VAKALAR İÇİN DİKKAT ÇEKEN İDDİA

Pekin’deki yeni vakaların, ülkede ikinci bir dalgaya yol açmasından korkuluyor.

11 Haziran’dan bu yana 137 yeni vaka bildirildi ve Çin medyasının iddiasına göre, yeni vakalar hafif seyrediyor ve genelde gençleri etkiliyor.

People's Daily gazetesi de 11-15 Haziran arası tespit edilen 106 hastanın özelliklerini paylaştı.

Yeni vakaların çoğu 30 ila 39 yaş arasında ve en az hasta 60’lı yaşlarda görülüyor. 20 yaşından küçük yeni vaka ise bulunmuyor.

Corona virüsü vakalarındaki artış sonrası başkent Pekin’de önlemler artırıldı. Reuters

PEKİN’DEKİ VAKALAR NEDENİYLE ARTIŞ VAR

Açıkladığı corona virüsü vaka ve ölüm sayıları dünya kamuoyu tarafından güvensiz bulunan Çin’de resmi sayılara göre 83 binden fazla vaka tespit edildi ve 4 bin 500’den fazla can kaybı yaşandı.

Son 24 saat içinde ise yine Pekin’deki yeni vakalarla bağlantılı 44 yeni vakanın tespit edildiği duyuruldu.

Çin hükümetinin verilerine göre ülkede yalnızca 252 aktif vaka bulunuyor.

Pekin'de vakalar artıyor! Kesim tahtalarından yayıldığı iddiası yeniden gündemde İlginizi Çekebilir Pekin'de vakalar artıyor! Kesim tahtalarından yayıldığı iddiası yeniden gündemde

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Balık Çin Corona Dünya haberler Mayıs ayı Ölüm Reuters Sağlık
Loading...