Sözcü Plus Giriş

Yoğun bakımdan çıkan Boris Johnson ilk kez görüntülendi iddiası

Corona virüsü tedavisi gören İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yoğun bakım servisinden çıkmasının ardından ilk kez görüntülendiği iddia edildi. Fakat İhlas Haber Ajansı'nın servis ettiği haberin kısa sürede doğru olmadığı ortaya çıktı. Doğrulama platformu Teyit.org, videolarda Boris Johnson olarak gösterilen kişinin aslında 94 yaşındaki bir hasta olduğunu tespit etti.

Güncellenme: 13:01, 14/04/2020
Yoğun bakımdan çıkan Boris Johnson ilk kez görüntülendi iddiası

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını Avrupa'da etkisini arttırırken, İngiltere'den sevindirici haber geldi.

Corona virüsüne yakalanması nedeni ile geçtiğimiz günlerde başbakanlık konutunda kendini karantinaya alan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, durumunun kötüleşmesi üzerine yoğun bakıma alınmıştı.

Yoğun bakımda 3 gece geçirmesinin ardından Johnson, dün St. Thomas Hastanesinden taburcu edildi.

Sosyal medyada paylaşılan ve İhlas Haber Ajansı’nın da abonelerine servis ettiği videolarda Boris Johnson olduğu söylenen bir kişinin görüntüsü yayıldı. Doğrulama platformu Teyit.org’un ortaya çıkardığı hatada bu videodaki kişinin Boris Johnson olmadığı aksine 94 yaşındaki bir hasta olduğu tespit edildi.

Videodaki 94 yaşındaki Dennis Palmer isimli hastanın görüntüleri sosyal medyada Boris Johnson olarak yanlış bir şekilde paylaşıldı. Konuya ilişkin teyit.org’un araştırmasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

İlginizi ÇekebilirBoris Johnson yoğun bakımdan çıktı!Boris Johnson yoğun bakımdan çıktı!İlginizi Çekebilirİngiltere'deki son durum ve yaşananlar...İngiltere'deki son durum ve yaşananlar...
Yayınlanma Tarihi:00:13,