Sözcü Plus Giriş

Yunanistan Başbakanı Miçotakis sınırdaki göçmenleri uyardı!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, ülkenin sınırlarını koruyacaklarını belirterek, sınırdaki göçmenleri "ülkelerine geri dönecekleri için" yasa dışı yollarla girme girişimleri konusunda uyararak, "Yunanistan'a yasadışı olarak girmeye çalışmayın. Geri çevrileceksiniz" dedi.

22:57 -
Yunanistan Başbakanı Miçotakis sınırdaki göçmenleri uyardı!

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Miçotakis, 3 Mart Salı günü Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile sınıra gideceğini duyurdu.

Türkiye'nin mültecilerin ülkeden çıkışını serbest bırakması üzerine yaşanan hareketlilik sürerken, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel de, sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Michel açıklamasında, “Avrupa sınırlarını korumak için Yunanistan'ı destekliyoruz. Durumu daha yakından gözlemlemek için Salı günü Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile Yunanistan-Türkiye sınırını ziyaret edeceğim” ifadelerini kullandı. (Reuters, İHA)

İLGİLİ HABERAvrupa Birliği, İdlib için olağanüstü toplanıyorAvrupa Birliği, İdlib için olağanüstü toplanıyor İLGİLİ HABERYunanistan'dan skandal mesaj: Mültecileri telefonla uyarıyorlarYunanistan'dan skandal mesaj: Mültecileri telefonla uyarıyorlar İLGİLİ HABERSüleyman Soylu, Türkiye'den ayrılıp Avrupa'ya giden mülteci sayısını açıkladıSüleyman Soylu, Türkiye'den ayrılıp Avrupa'ya giden mülteci sayısını açıkladı
Son güncelleme: 23:31 01.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more