Yüzüklerin Efendisi hayranları yasta! Ünlü oyuncu Ian Holm hayatını kaybetti

Yüzüklerin Efendisi filminde Bilbo Baggins karakteriyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu Ian Holm 88 yaşında yaşamını yitirdi.

Yüzüklerin Efendisi hayranları yasta! Ünlü oyuncu Ian Holm hayatını kaybetti

Sinema dünyası bugün gelen acı bir haberle sarsıldı. Kült yapımlar arasında yerini alan Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) serisindeki Bilbo Baggins karakterine hayat veren ünlü oyuncu Ian Holm 88 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Ian Holm.

Ailesi adına açıklama yapan Holm’ün menajeri, “Ian Holm’un bu sabah itibarıyla 88 yaşında hayatını kaybettiğini duyurmaktan büyük üzüntü duyuyorum. Tedavi gördüğü hastanede, ailesinin yanında huzur içinde bu dünyadan ayrıldı. Parkinsona bağlı bir hastalığı bulunuyordu. O hem sahnede hem de ekranda bir dahiydi. Yönetmenlerin, seyircilerin ve meslektaşlarının çok sevdiği bir isimdi. Onu çok özleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ian Holm.

Holm, Yüzüklerin Efendisi’nin yanı sıra, Beşinci Element filminde Vito Cornelius ve Alien filminde Ash karakterleriyle hafızalara kazınmış, Ateş Arabaları filmiyle ise en iyi yardımcı erkek oyuncu kategorisinde Oscar’a aday gösterilmişti.

Ünlü oyuncu Jerry Stiller hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Ünlü oyuncu Jerry Stiller hayatını kaybetti

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Corona oyuncu Reuters sinema son dakika
Loading...