Nakil sonuçları açıklandı! e-Okul LGS nakil sonuçları sorgulama ekranı…

Lise öğrencileri lise nakil başvurularının ardından merakla bekliyordu ve MEB 1. nakil sonuçları için beklenen açıklamayı yaptı.  Liselere geçiş sistemi kapsamında yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları meb.gov.tr'de açıklandı. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet adresi üzerinden sorgulanabilecek. Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları -açık liseler ile mülakat ve yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç-sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Peki nakil sonuçları nasıl sorgulanır?

Nakil sonuçları açıklandı! e-Okul LGS nakil sonuçları sorgulama ekranı…

Lise öğrencilerini çok yakından ilgilendiren nakil sonuçları için beklenen açıklama geldi. LGS birinci nakil sonuçları açıklandı, boş kontenjanlar dolmaya başladı. Corona virüs nedeniyle eğitim sisteminde değişiklikler olsa da nakil işlemleri her yıl olduğu gibi yapılıyor. Nakil sonuçlarını öğrenmek isteyenler T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleriyle sisteme giriş yapabilecek. Ayrıca bu yıl liseye gidecek öğrenciler için nakil işlemleri devam edecek. İşte 1. nakil sonuçları sorgulama sayfası…

MEB 1. NAKİL SONUÇLARI SAYFASI

E OKUL NAKİL SONUÇLARI SORGULAMA

NAKİL SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

MEB’in internet sitesine giriş yaptıktan sonra duyurular kısmından ya da yukarıdaki MEB linkine tıklayarak sonuç sorgulama sayfasına erişebilirsiniz. Sayfaya girdiğinizde sizden T.C kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi soracak. İstenen bilgileri doğru şekilde girdiğiniz anda nakil sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz. MEB’in sayfasında karşınıza çıkacak ekran aşağıdaki gibidir.

2. NAKİL BAŞVURULARI NE ZAMAN

2. nakil başvuru işlemleri için MEB tarihleri yayınladı. MEB’in açıklamasına göre 2. nakil başvuruları 17 Ağustos’ta başlayacak ve 21 Ağustos’a kadar devam edecek.

LGS NAKİL SÜRECİ HAKKINDA

a) Yerleştirmeye esas nakil tercihleri ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takvimi doğrultusunda 2 (iki) dönem hâlinde alınacak ve yerleştirmeye esas nakil sonuçları her nakil döneminin sonunda, 17 Ağustos 2020 ve 24 Ağustos 2020 tarihlerinde ilan edilecektir.

b) Sınavla ve yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarına başvurmaları hâlinde yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjan durumları uygun olan okullara 24-26 Ağustos 2020 tarihlerinde komisyonca yerleştirilecektir.

c)
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları -açık liseler ile mülakat ve yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç-sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

ç) Öğrencilerin yerleştirme sonuçları http://www.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak olup sonuç bilgilerinde, kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacaktır. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.

d) İlköğretim programını tamamlayan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden kaynaştırma yoluyla eğitim alacak öğrenciler, geçerli “Engelli Sağlık Kurulu Raporu/Çocuklar İçin Özel Gereksinim Raporu (ÇÖZGER)” ve ortaöğretim kademesine yönelik “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu” doğrultusunda ikamet adresleri, yetersizlik durumu ve özellikleri dikkate alınarak yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara ilgili mevzuat çerçevesinde, her bir şubede iki öğrenciyi geçmeyecek şekilde 24-26 Ağustos 2020 tarihlerinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu kararı ile yerleştirilecektir.

Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitimde tarihler netleşti! İlginizi Çekebilir Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitimde tarihler netleşti! Lise kayıtları başladı mı? İlginizi Çekebilir Lise kayıtları başladı mı?
Bilim Corona e-okul internet meb Milli Eğitim Bakanı Milli Eğitim Bakanlığı nakil işlemleri öğrenci okul Sağlık yüz yüze