11 Aralık EBA TV ders programı ve canlı ders saatleri belli oldu

Türkiye’de corona virüsü sebebiyle tüm kademeler eğitimlerini online olarak uzaktan yapabiliyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, EBA TV üzerinde belirlenen ders saatlerinde eğitimlerine devam ediyor. 11 Aralık EBA TV’de canlı ders programı ve saatleri de belli oldu.

11 Aralık EBA TV ders programı ve canlı ders saatleri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, 4 Ocak 2021 tarihine kadar okulların kapalı olacağını duyurmuş ve öğrencilerin eğitimlerini EBA TV üzerinden yapacağını belirtmişti. Milyonlarca öğrenci, eğitimlerine TRT EBA TV ve eba.gov.tr devam ediyor. EBA TV’de canlı ders anlatımları bugün 09:00’dan 15:00’e kadar sürüyor olacak.

EBA TV 10 ARALIK DERS PROGRAMI YAYINLANDI

İLKOKUL

ORTAOKUL

LİSE

CANLI DERSE NE ZAMAN KATILABİLİRİM?

EBA’da yer alan bilgilere göre, Canlı dersinize, dersinizin başlangıç saati geldiğinde katılabilirsiniz. “Katıl” düğmesi, dersiniz aktif olduğu sürece görünecektir. Süre dolmadığı sürece, geç kalsanız bile dersinize katılabilirsiniz. Ancak dersin süresi bittiğinde derse katılamazsınız.

Canlı dersinize 10 dakika kala EBA'ya giriş yaptığınızda karşınıza dersinizin başlama saatini bekleyeceğiniz ekran çıkmaktadır. Ders saati geldiğinde “Derse Katıl” düğmesine tıklayarak öğretmeninizin dersi başlatmasını bekleyebilirsiniz.

TÜM GÜNLERİN DERS PROGRAMI

Aşağıdaki linklere tıklayarak tüm günlerin ders programlarına erişebilirsiniz.

İLKOKUL

ORTAOKUL

LİSE

EBA TV CANLI YAYIN LİNKLERİ

Aşağıdaki linkler üzerinden okul seviyenizi seçerek EBA TV canlı yayınlarına erişim sağlayabilirsiniz.

EBA TV İLKOKUL İZLE

EBA TV ORTAOKUL İZLE

EBA TV LİSE İZLE

Okullar ne zaman açılacak? İlginizi Çekebilir Okullar ne zaman açılacak?

 

 

canlı Corona EBA Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci okul TRT Türkiye
Loading...