Sözcü Plus Giriş

2020 LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır? LGS sınav yerleri belli mi?

Hem velilerin hem de öğrencilerin büyük heyecan ile beklediği sınav öncesinde sınav giriş belgeleri yayınlanacak ve öğrencilerin hangi okulda, hangi sınıf ve sırada yer alacağı belli olacak. Sınav giriş belgeleri öğrencilerin sınava gireceği sıra üzerinde hazır bulunacak. Peki LGS sınav yerleri ne zaman belli olacak?

Güncellenme: 08:29, 09/06/2020
2020 LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır? LGS sınav yerleri belli mi?

MEB’in yayımladığı ortaöğretim merkezi sınav kılavuzunda LGS hakkındaki tüm detaylar paylaşıldı. Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için artık çok az bir zaman kaldı. Sınav hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, sınav giriş yerlerinin açıklanacağı tarihi bekliyor. Peki LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

MEB'in yayınlamış olduğu merkezi sınav kılavuzuna göre, 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak LGS sınavı için giriş belgeleri sınav tarihinden en az 7 gün önce ilan edilecek. Buna göre sınav yerlerinin 10 ya da 11 Haziran tarihlerinde ilan edilmesi bekleniyor. LGS sınav giriş belgeleri E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden sorgulanabilecek.

“İKİNCİ BİR MASKE VERİLECEK”

Öğrencilerin yanlarında getirdikleri maskeleri sınav sonuna kadar kullanmalarını istemediklerini vurgulayan Selçuk, “Her bir çocuğumuza yeni maske vermek istiyoruz. İki sınavın arasındaki arada çocukların koridora, bahçeye çıkması söz konusu ve bu maskeyle ilgili belirli sıkıntılar da olabilir. O yüzden maskeyi tekrar yenileyeceğiz, yani ikinci bir maske vereceğiz ve çocuklarımız sıralarına oturduktan sonra sınavlarını rahatça yapabilecekler” şekilde diye konuştu.

LGS 3. soru destek paketi yayınlandı! LGS Haziran ayı örnek ...

“LGS’DE SON TEKRARI KAÇIRMAYIN”

Programda LGS'ye hazırlanan öğrenciler için önemli bir duyuru da yapan Bakan Selçuk, şöyle konuştu:

*8 Haziran’da başlayacak ‘LGS'de son tekrar' diye EBA televizyonunda bir çalışmamız olacak, saat 14.30’da. Çocuklarımın bunu kaçırmamalarını özellikle istiyorum.

*Çünkü orada bütün konuların son tekrar olarak yeniden gözden geçirileceği ve soruların çözümünün çok pratik olarak gösterileceği bir süreç yaşanacak. Dolayısıyla çocuklarımızın ve velilerimizin içi rahat olsun.

Yayınlanma Tarihi:08:27,