AÖF kayıt yenileme son günü ne zaman? 2020 AÖF bahar dönemi kayıtları nasıl yapılır?

Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim, İşletme ve İktisat Fakülteleri'nde eğitim gören ve bahar dönemi için kayıt yenilemek isteyen öğrenciler için başvurular sona eriyor. AÖF kayıt yenileme işlemlerinin nasıl yapılacağını ve son tarihini haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. İşte AÖF kayıt yenileme son günü ve kayıt işlemleri.

AÖF kayıt yenileme son günü ne zaman? 2020 AÖF bahar dönemi kayıtları nasıl yapılır?

Anadolu Üniversitesi Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri için yarın son gün. Binlerce AÖF öğrencisinin kayıt yenileme işlemlerini tamamlaması için son tarih 28 Şubat. Peki AÖF kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır? İşte 2020 AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri hakkında bilgiler…

AÖF KAYIT YENİLEME SON GÜNÜ NE ZAMAN?

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuruda, AÖF bahar dönemi kayıt yenileme son günü 28 Şubat 2020 Cuma olarak açıklandı.  Kayıt yenileme işlemi, Ders Seçimi (Ekle-Sil) ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

Ders seçimi (ekle-sil) işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır.

AÖF KAYIT OTOMASYONU

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 28 Şubat 2020 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59'a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile saat 22:00'a kadar kredi kartıyla ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

28 Şubat 2020 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybeder.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidir.

Kaydı yenilenen öğrenci, kayıt yenileme tarihleri içinde, ödediği dönem öğretim gideri tutarının altında olmamak şartıyla seçtiği dersi silip yerine başka bir ders seçebilir veya yeni ders ekleyebilir.

Loading...