AÖF sınavı nasıl yapılacak? Online AÖF sınavı ne zaman?

AÖF kayıtları sayesinde üniversite eğitimine açık öğretimde devam eden öğrenciler AÖF bahar dönemi sınavları ne zaman merak ediyor. Bir diğer merak konusu ise AÖF sınavının nasıl yapılacağı oldu. İşte AÖF online sınavlarına dair detaylar...

AÖF sınavı nasıl yapılacak? Online AÖF sınavı ne zaman?

Üniversite eğitimini uzaktan devam etmeyi sağlayan AÖF sınavı için kısa süre kaldı. YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerde bahar döneminin tatil olacağını açıklamıştı. Peki AÖF sınavları ertelendi mi? Bütün bilgiler haberimizde…

AÖF SINAVLARI NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Açık Öğretim Fakültesi'nin bağlı olduğu Anadolu Üniversitesi, öğrencilerin 18 Nisan- 7 Mayıs tarihleri arasında sınav sistemine istedikleri saatte giriş yapabileceğini ve öğrencilerin AÖF sınav sitemine giriş yaparak 20 gün boyunca AÖF bahar dönemi sınavlarını olabileceklerini söyledi.

Sınavın başlamasıyla ekranda sadece bir soru görülecek ve soru cevapladıktan sonra diğer soruya geçilecek. Soruyu cevaplandırıp ya da boş bırakarak ilerleme sağlanacak.

ONLİNE SINAV SİSTEMİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

www.anadolu.edu.tr adresinden yönlendirme linki ile sınav sayfasına geçiş yaptıktan sonra, T.C. kimlik numarası ya da @anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresi ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz.

Loading...