AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık Öğretim Fakültesi final sonuç tarihi belli mi?

AÖF sınav sonuçlarını bekleyen öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sürüyor. Anadolu Üniversitesinin merkezi açıköğretim sistemine göre öğrenim hayatını sürdüren öğrenciler final sonuçlarını ne zaman öğrenebilecek? İşte AÖF final sonuçları hakkında detaylar…

AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık Öğretim Fakültesi final sonuç tarihi belli mi?

Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri geçtiğimiz hafta sonu AÖF final sınavlarında ter döktü. Öğrenciler Anadolu Üniversitesi’nin AÖF vize sınavı sonuçlarını ne zaman açıklayacağını araştırıyor. Peki AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF FİNAL SONUÇLARI NE ZAMAN?

AÖF sınav sonuçlarının açıklanması ise bir süre daha sürecek. Her sınavın ardından “Sonuçlar ne zaman açıklanacak?” konusu gündeme gelirken genellikle AÖF sınav sonuçları 15 gün içinde açıklanıyor.

AÖF SINAVINDA HANGİ NOTLAR GEÇİYOR?

84 – 100 AA 4,00 Geçti
77 – 83 AB 3,70 Geçti
71 – 76 BA 3,30 Geçti
66 – 70 BB 3,00 Geçti
61 – 65 BC 2,70 Geçti
56 – 60 CB 2,30 Geçti
50 – 55 CC 2,00 Geçti
46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti
40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti
33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

AÖF’DE BÜTÜNLEME VAR MI?

AÖF’ün bütünleme sınavını neden yapmadığına dair açıklama yapan Anadolu Üniversitesi, konuyu şu ifadelerle açıkladı; Sınavlarda başarının değerlendirilmesinde Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbiri ile ilişkilidir. Güz döneminde bir öğrencinin başarısız olduğu bir dersi bahar döneminde genel not ortalamasını yükselterek kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki “Uyarı” ve “Tekrar” durumları uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerimizin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir.