MEB AÖL sınav sonuç sorgulama ekranı… AÖL sınav sonuçları açıklandı!

Günlerdir beklenen AÖL sınav sonuçları sonunda açıklandı. Örgün eğitimine devam edemeyen vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Açık Öğretim Lise programı ile lise diplomasına kavuşabiliyor. Binlerce adayın katıldığı ve corona virüsü yüzünden ertelenen AÖL sınavları temmuz ayının son haftasında yapılmıştı. Adayların beklediği AÖL sınav sonuçları açıklaması ise MEB’ten geldi…

MEB AÖL sınav sonuç sorgulama ekranı… AÖL sınav sonuçları açıklandı!

Binlerce öğrencinin merakla beklediği Açık Öğretim Lise (AÖL) ikinci dönem sınav sonuçları açıklandı. 3 gün önce beklenen sonuçlar bugün Milli Eğitim Bakanlığı, AÖL sınav sonuç sayfasından erişime açıldı. Öğrenciler, aolweb.aol.meb.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sınav sonuçlarını görebiliyor. İşte AÖL sınav sonuç ekranı…

AÖL SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Milli Eğitim Bakanlığı, AÖL sınav sonuçları sayfasını erişime açtı. AÖL sınav sonuçları, aolweb.aol.meb.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve öğrenci şifresi ile sorgulanabiliyor.

AÖL SINAV SONUÇ SORGULAMA

MEB'DEN AÖL 3. DÖNEM AÇIKLAMASI

MEB'in Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlar ifade edildi; “Zorunlu eğitim çağı dışına çıkmış ve eğitimlerini çeşitli nedenlerle tamamlayamamış vatandaşlarımıza yönelik açık öğretim hizmetleri, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı açık öğretim okulları aracılığıyla yürütülmektedir.

Koronavirüs salgınına karşı ülkemizde yürütülen hızlı ve etkin mücadele kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı olarak 2019-2020 eğitim öğretim yılında örgün eğitime devam eden öğrencilerin, herhangi bir hak kaybına uğramadan 1. dönem aldığı ders notlarıyla bir üst sınıfa geçmeleri veya mezun olmaları sağlanmıştır. Örgün eğitime devam eden öğrencilere sağlanan bu imkândan açık öğretim okullarına kayıtlı ve 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış, 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan tüm öğrenciler de faydalanacaktır.

Açık öretim okullarında öğrenim gören örgün eğitim çağı dışına çıkmış öğrencilerin salgın döneminde yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi, yeni eğitim öğretim yılı kayıtları ve yüz yüze eğitim uygulamalarının zamanında başlatılabilmesi için açık öğretim okullarının 3. dönem sınavları yapılmış kabul edilerek öğrencilerin 3. dönem kayıt yenilemeleri otomatik olarak yapılarak bir dönemde alabilecekleri toplam ders sayısı kadar ders atanacak ve otomatik olarak atanan bu derslerden öğrenciler başarılı sayılacaktır. Millî Eğitim Bakanlığının sunduğu bu imkândan; açık öğretim okullarında kayıtlı 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan yurt içi ve yurt dışındaki öğrenciler faydalanacaktır.

AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN YAPILACAK?

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı Açıköğretim Lisesi 1. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 24 Ağustos – 9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak.

açıköğretim Corona meb Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci sınav Twitter yüz yüze
Loading...