AÖL sınav sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? MEB AÖL sonuç sorgulama…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Açık Öğretim Lise programında okuyan öğrenciler, merakla MEB’ten yapılacak açıklamayı bekliyor. Corona virüsü sebebiyle ertelenen AÖL sınavları, geçtiğimiz temmuz ayının son haftasında yapılabilmişti. Şimdi gözler AÖL sınav sonuçlarında. AÖL sınav sonuç sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar…

AÖL sınav sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? MEB AÖL sonuç sorgulama…

Örgün eğitimine devam edemeyen öğrenciler, Açık Öğretim Lise programı ile diplomasına kavuşabiliyor. Geçtiğimiz ay yapılan AÖL ikinci dönem sınavları, MEB'in yayınladığı takvime göre bugün (17 Ağustos) açıklanacak. Peki, AÖL sınav sonuçları açıklandı mı?

AÖL SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Bakanlığın yayınladığı takvime göre AÖL sınav sonuçlarının bugün açıklanması gerekiyor. Ancak sonuçlar henüz açıklanmadı. AÖL sonuçları açıklandığı andan itibaren sonuçları aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz…

AÖL SINAV SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Foto: DepoPhotos

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Heyecanla AÖL sınav sonucunu bekleyen öğrenciler, sosyal medyada sonuçlarını açıklanmamasına tepki gösterdi. Mezun olup olmadığını veya sınav geçip geçmediğini öğrenmek isteyen öğrenciler, MEB'in açıklamayı bir an önce yapması için binlerce tweet attı.

MEB’DEN AÖL 3. DÖNEM AÇIKLAMASI

MEB’in Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlar ifade edildi; “Zorunlu eğitim çağı dışına çıkmış ve eğitimlerini çeşitli nedenlerle tamamlayamamış vatandaşlarımıza yönelik açık öğretim hizmetleri, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı açık öğretim okulları aracılığıyla yürütülmektedir.

Koronavirüs salgınına karşı ülkemizde yürütülen hızlı ve etkin mücadele kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı olarak 2019-2020 eğitim öğretim yılında örgün eğitime devam eden öğrencilerin, herhangi bir hak kaybına uğramadan 1. dönem aldığı ders notlarıyla bir üst sınıfa geçmeleri veya mezun olmaları sağlanmıştır. Örgün eğitime devam eden öğrencilere sağlanan bu imkândan açık öğretim okullarına kayıtlı ve 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış, 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan tüm öğrenciler de faydalanacaktır.

Açık öğretim okullarında öğrenim gören örgün eğitim çağı dışına çıkmış öğrencilerin salgın döneminde yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi, yeni eğitim öğretim yılı kayıtları ve yüz yüze eğitim uygulamalarının zamanında başlatılabilmesi için açık öğretim okullarının 3. dönem sınavları yapılmış kabul edilerek öğrencilerin 3. dönem kayıt yenilemeleri otomatik olarak yapılarak bir dönemde alabilecekleri toplam ders sayısı kadar ders atanacak ve otomatik olarak atanan bu derslerden öğrenciler başarılı sayılacaktır. Millî Eğitim Bakanlığının sunduğu bu imkândan; açık öğretim okullarında kayıtlı 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan yurt içi ve yurt dışındaki öğrenciler faydalanacaktır.

AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN YAPILACAK?

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı Açıköğretim Lisesi 1. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 24 Ağustos – 9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak.

açıköğretim Corona meb Milli Eğitim Bakanlığı nasıl yapılır saat kaçta sınav tweet Twitter yüz yüze
Loading...