AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı…

AÖL sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Açık Öğretim Lisesi sınavı 25-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirildi. Daha önce sonuçların 17 Ağustos tarihinde açıklanacağı duyurulmasına rağmen AÖL sınav sonuçları erişime açılmadı. MEB tarafından AÖL sonuçları bugün açıklanabilir. Açık Lise sınav sonuçları açıklandığı andan itibaren haberimizdeki linkten sorgulanabilecek...

AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı…

AÖL sınav sonuçlarının açıklanmaması sebebiyle birçok öğrencinin heyecan seviyesi zirveye ulaştı. AÖL sınav sonuçlarını kontrol etmek isteyen öğrenciler merakla araştırmalarını sürdürüyor. MEB tarafından düzenlenen AÖL sınavlarının sonuçlarının dün açıklanması gerekirken açıklanmamıştı ve sonuç bekleyişi sürüyor. İşte Açık Lise sınav sonuçları hakkında detaylar…

AÖL SINAV SONUCU SORGU EKRANI

KAYIT YENİLEME NE ZAMAN YAPILACAK?

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı Açıköğretim Lisesi 1. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 24 Ağustos – 9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak.

MEB AÖL sınav sonuçlarını açıkladı mı? Nefesler tutuldu AÖL sonuçları bekleniyor…

MEB’DEN 3. DÖNEM AÇIKLAMASI

MEB'in Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlar ifade edildi; “Zorunlu eğitim çağı dışına çıkmış ve eğitimlerini çeşitli nedenlerle tamamlayamamış vatandaşlarımıza yönelik açık öğretim hizmetleri, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı açık öğretim okulları aracılığıyla yürütülmektedir.

Koronavirüs salgınına karşı ülkemizde yürütülen hızlı ve etkin mücadele kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı olarak 2019-2020 eğitim öğretim yılında örgün eğitime devam eden öğrencilerin, herhangi bir hak kaybına uğramadan 1. dönem aldığı ders notlarıyla bir üst sınıfa geçmeleri veya mezun olmaları sağlanmıştır. Örgün eğitime devam eden öğrencilere sağlanan bu imkândan açık öğretim okullarına kayıtlı ve 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış, 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan tüm öğrenciler de faydalanacaktır.

Açık öğretim okullarında öğrenim gören örgün eğitim çağı dışına çıkmış öğrencilerin salgın döneminde yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi, yeni eğitim öğretim yılı kayıtları ve yüz yüze eğitim uygulamalarının zamanında başlatılabilmesi için açık öğretim okullarının 3. dönem sınavları yapılmış kabul edilerek öğrencilerin 3. dönem kayıt yenilemeleri otomatik olarak yapılarak bir dönemde alabilecekleri toplam ders sayısı kadar ders atanacak ve otomatik olarak atanan bu derslerden öğrenciler başarılı sayılacaktır. Millî Eğitim Bakanlığının sunduğu bu imkândan; açık öğretim okullarında kayıtlı 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan yurt içi ve yurt dışındaki öğrenciler faydalanacaktır.