AÖL sınavları için geri sayım başladı… AÖL 2. dönem sınavları ne zaman?

MEB Açık Lise sınav takvimi belli oldu. Lise eğitimine dışarıdan devam eden öğrencilerin kayıt olduğu AÖL için 2. dönem sınav tarihleri belli oldu. AÖL 2. dönem sınavları 21-22 Mart tarihlerinde yapılacak. MEB’den yapılan açıklamaya göre sınav giriş yerleri de 18 Mart’ta internet üzerinden erişime açılacak.

AÖL sınavları için geri sayım başladı… AÖL 2. dönem sınavları ne zaman?

Çeşitli sebeplerle örgün öğretime devam edemeyen ya da eğitimini yarıda bırakmak durumunda kalan öğrencilerin okuduğu Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavlarının tarihleri belirlendi. Peki, Açık Öğretim Lisesi’nin resmi internet sitesinde yayınlanan iş takvimine göre AÖL 2. dönem sınavları ne zaman? Merak edilen tüm detaylar haberimizde…

AÖL 2020 2. DÖNEM SINAV TARİHLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yayımladığı iş takvimine göre; AÖL 2019-2020 eğitim dönemi, 2. dönem sonu sınavları 21-22 Mart tarihlerinde yapılacak. 2. dönem sınava giriş yerlerinin internette erişime açılması ise 18 Mart’ta yapılacak.

SINAVA GİRERKEN BUNLARA DİKKAT

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

Öte yandan, sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.