Sözcü Plus Giriş

AÖL sınavları ne zaman yapılacak? İşte 2020 AÖL sınav takvimi

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) öğrencileri, 2. dönem sınavları için çalışmalarını sürdürüyor. Liseyi açıktan bitirme çabası içerisinde olan öğrenciler dönem sonu sınavlarının hangi tarihlerde yapılacağını araştırmaya başladı. Peki AÖL sınavları ne zaman? İşte 2020 AÖL sınav takvimi.

17:59 -
AÖL sınavları ne zaman yapılacak? İşte 2020 AÖL sınav takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kapsamında düzenlenen Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem sonu sınavları için geri sayım başladı. Sınav tarihlerinin yaklaşmasıyla birlikte AÖL öğrencileri sınavların tam olarak hangi günler yapılacağını merak etmeye başladı. MEB’in 2020 AÖL sınav takviminde yer alan bilgilere göre 2. dönem sınavları 21-22 Mart tarihlerinde yapılacak. Sınav giriş belgeleri ise 18 Mart’ta yayımlanacak.

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayımladığı iş takvimine göre; AÖL 2019-2020 eğitim dönemi, 2. dönem sonu sınavları 21-22 Mart tarihlerinde yapılacak. 2. dönem sınava giriş yerlerinin internette erişime açılması ise 18 Mart'ta yapılacak.

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

Öte yandan, sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

AÖL MEZUNİYET ŞARTLARI NELER?

* Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,

* Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,

* Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım /Türk Dili ve Edebiyatı dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,

* Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması gerekmektedir.

İLGİLİ HABERBursluluk sınavı giriş belgeleri ne zaman yayınlanır? 2020 İOKBS kılavuzuBursluluk sınavı giriş belgeleri ne zaman yayınlanır? 2020 İOKBS kılavuzu
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more