e Okul karne alma ekranı: Karneler nasıl öğrenilecek?

Bu yıl ikinci dönemin büyük bölümünü salgın nedeniyle evinde geçirerek, uzaktan eğitim alan öğrencilerin karneleri de online olarak düzenlendi. İlk, orta ve lisede okuyan milyonlarca öğrenci karnelerine e Okul karne alma sayfası üzerinden ulaşıyor.

e Okul karne alma ekranı: Karneler nasıl öğrenilecek?

Öğrencilerin yıl boyunca okullarında ve derslerindeki emeklerinin karşılığı olan karneler için vakit geldi. Bu sene Mart ayından itibaren derslerine okul yerine evden, uzaktan eğitim şeklinde devam eden öğrenciler karnelerine e Okul aracılığıyla ulaşıyor.

E OKUL VBS KARNE SORGULAMA EKRANI

E OKUL KARNE SORGULAMA

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “https://eokul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmak ve sağ tarafa “Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.

İkinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır.

Açılan ekranda sol menüde Devamsızlık Bilgisi, Not Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları, Diploma Puanı, Yıl Sonu Notları ve Nakil Durumu gibi seçenekler yer almaktadır.

Loading...