EBA TV 13 Kasım canlı ders saatleri ve ders programı yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın EBA sistemi üzerinden canlı yayınlar devam ediyor. Haftanın son günü için EBA TV ve EBA online uygulamasından uzaktan eğitim ile ders alan öğrenciler için canlı ders saatleri ve ders programı yayınlandı.

EBA TV 13 Kasım canlı ders saatleri ve ders programı yayınlandı

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) şüphesiz son haftaların en sık kullanılan eğitim portalları arasında. Tüm ilkokul ile 8 ve 12. sınıflar için okullar açılsa da hala binlerde öğrenci EBA TV'den uzaktan eğitim almaya devam ediyor. MEB'in yayınladığı takvimde ise günün canlı ders saatleri ve programı belli oldu.

EBA TV 13 KASIM DERS PROGRAMI YAYINLANDI

İlkokul

Ortaokul

Lise

EBA DERSLER SAYFASI NEDİR?

“Dersler” sayfası, EBA’da yer alan ders içeriklerinin yer aldığı bölümdür. Bu bölümde, bütün sınıf seviyelerine ve derslere ait içerikler, MEB müfredat yapısına uygun bir şekilde listelenir. Seçilen sınıf seviyesindeki bir dersin sayfasında; dersin üniteleri, kitabı, kütüphane içerikleri ve ünite testleri yer alır. Ünitelerin içinde ise konuları ve alt konuları görebilirsin. Dilersen “Tüm Dersler” düğmesine tıklayarak farklı okul türlerine ait ders içeriklerine de erişebilirsin.

EBA SIRALI ANLATIM NEDİR?

Sıralı anlatımda, bir alt konuya ait içerikler öğrenme sürecine uygun bir şekilde sunulur. Konu anlatımları, alıştırmalar, özet dokümanları ve tarama testlerinin yer aldığı sıralı anlatımları takip ederek konu hakkındaki bilgilerini pekiştirebilirsin.

TÜM GÜNLERİN DERS PROGRAMI

Aşağıdaki linklere tıklayarak tüm günlerin ders programlarına erişebilirsiniz.

İLKOKUL

ORTAOKUL

LİSE

EBA TV CANLI YAYIN LİNKLERİ

Aşağıdaki linkler üzerinden okul seviyenizi seçerek EBA TV canlı yayınlarına erişim sağlayabilirsiniz.

EBA TV İLKOKUL İZLE

EBA TV ORTAOKUL İZLE

EBA TV LİSE İZLE

Loading...