KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından 6-12 ve 13 Eylül tarihlerinde düzenlenen KPSS lisans düzeyi sınav sonuçları için bekleyiş sürüyor. Kamu kurumlarında görev almak isteyenlerin katıldığı sınavın sonuç tarihini ÖSYM 22 Ekim 2020 olarak duyurdu.

KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT, DHBT sınavlarına katılan adayların gözü sonuçlarda. ÖSYM’nin yayınladığı sınav takviminde yer alan bilgilere göre, sonuçlar 22 Ekim tarihinde sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecek. Ancak KPSS sonuçlarının bir gün öncesinden de açıklanma ihtimali bulunuyor.

ERKEN AÇIKLANABİLİR

Corona virüsü sebebiyle bu sene ÖSYM'nin yaptığı birçok sınavın tarihlerinde gecikmeler yaşandı. Ancak ÖSYM, bazı sınavların sonuçlarını erken erişime açtı. KPSS sonuçları da ÖSYM’nin yoğunluk durumuna göre daha erken ya da daha geç olarak da değişiklik gösterebilir.

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI HAKKINDA

ÖSYM KPSS kılavuzundaki bilgilere göre, Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

YKS ek yerleştirme tercih sonuçları için gözler ÖSYM'de! İlginizi Çekebilir YKS ek yerleştirme tercih sonuçları için gözler ÖSYM'de!
Corona Ek yerleştirme internet KPSS KPSS sonuçları ÖSYM sınav söz YKS