Sözcü Plus Giriş

KPSS ÖABT saat kaçta? Sınav yerleri ve sınav giriş belgesi…

Geçtiğimiz günlerde ÖSYM, KPSS ÖABT sınav giriş belgeleri ile sınav giriş yerlerini erişime açtı. KPSS ÖABT sınavı için sadece 2 gün kaldı ve adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebiliyor. Sınav iki oturum halinde uygulanacak.

Güncellenme: 08:25, 18/09/2020
KPSS ÖABT saat kaçta? Sınav yerleri ve sınav giriş belgesi…

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 20 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. KPSS giriş yerlerini sınav öncesinde öğrenip ulaşım durumunu kontrol etmek adaylar için büyük önem taşıyor.

KPSS ÖABT İÇİN SINAV SAATİ UYARISI

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre; 20 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-ÖABT sınavında adaylar, sabah oturumu için saat 10.00'dan sonra, öğleden sonra oturumu için ise saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Aşağıdaki linkten KPSS ÖABT sınav giriş belgenizi alabilirsiniz.

KPSS ÖABT SINAV GİRİŞ BELGESİ 

Sınava girerken ÖSYM’nin açıkladığı belgeler haricinde hiçbir belge kimlik olarak kabul edilmiyor.

KPSS İÇİN KİMLİK DETAYI

ÖSYM sınava girilebilecek kimlik belgelerini şu şekilde sıraladı; Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar.