KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

İki yıllık üniversite mezunu adayların katılım gösterdiği KPSS ön lisans sınavı, 25 Ekim tarihinde yurt genelinde yapılmıştı. ÖSYM’nin güncellenen sınav takvimine göre KPSS ön lisans sonuçları 26 Kasım tarihinde duyurulacak.

KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS ön lisans sınavı, iki yılda bir yapılıyor. Sınavda yeterli puanı alan ön lisans mezunu memur adayları, ÖSYM tarafından açıklanan tercih kılavuzu ile birlikte tercihlerini yapabiliyor.

KPSS SONUÇLARI NASIL AÇIKLANACAK?

KPSS ön lisans sonuçları 26 Kasım’da erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır.

İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

Loading...