KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman bitecek?

ÖSYM, milyonlarca memur adayının merakla beklediği tercih kılavuzunu erişime açtı. Sınava katılan adaylar, ÖSYM’nin yayınladığı tercih kılavuzu doğrultusunda ihtiyaç bulunan kurumlara tercihlerini yapabilecek.

KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman bitecek?

KPSS tercihleri, ÖSYM'nin yaptığı açıklama ile dün resmen başladı. Memur adayları, 7 Ocak 2021 tarihinde saat 23.59'a kadar tercih işlemlerini yapabilecek.

ÖSYM KPSS tercihlerinin başladığını böyle duyurdu;

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2020/2 Tercih Kılavuzuna saat 11.45'ten itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 30 Aralık 2020 – 07 Ocak 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 07 Ocak 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek'te yer alan KPSS-2020/2 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Hangi sınavlar ertelendi? İlginizi Çekebilir Hangi sınavlar ertelendi?
ais Corona internet KPSS KPSS ortaöğretim öğrenci ÖSYM Tercih Kılavuzu YDS
Loading...